Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özbek tutuklandı Göksel serbest

26 Ocak 2009 / 09:10
Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek tutuklanırken, Araştırmacı Erhan Göksel ile birlikte 5 kişi daha serbest bırakıldı
''Ergenekon'' Soruşturması kapsamında İstanbul Adliyesi'nde savcılık sorgusu tamamlanan 7 kişiden 5'i serbest bırakılırken, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ile Araştırmacı Erhan Göksel tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

ÖZBEK TUTUKLANDI GÖKSEL SERBEST

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında İstanbul Adliyesi'nde sorgusu tamamlanan Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek tutuklandı, Araştırmacı Erhan Göksel ise serbest bırakıldı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ve Araştırmacı Erhan Göksel, ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten savcı tarafından sorgularının ardından, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

Mahkeme, ''Ergenekon törer örgütü üyesi olduğu'' gerekçesiyle Özbek'in tutuklanmasına, Göksel'in ise serbest bırakılmasına karar verdi.

Özbek, kararın ardından Metris Cezaevi'ne gönderildi.

-SENDİKA ÜYELERİNDEN ÖZBEK'E DESTEK-

Bu arada Türk Metal Sendikası üyeleri, adliye çıkışında, Genel Başkan Mustafa Özbek'i cezaevine götüren minibüsün etrafını sararak Özbek lehine slogan attılar.

Minibüsün çıkışını engelleyen sendika üyeleri ile çevik kuvvet arasında kısa süreli arbede yaşandı.

-PEVRUL KAVLAK-

Ergenekon Soruşturması kapsamında İstanbul Adliyesi'nde savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Pevrul Kavlak da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Özbek'in burada bekleyen ve kendilerini destekleyen Türk halkına teşekkür ettiğini belirtti.

Kavlak, ''Biz buraya 5 kişi girdik, ama 4 kişi çıktık. Kalbimizi yüreğimizi orada bıraktık. İnsanın vücudu kalpsiz yaşamaz. Kalbimizi alana kadar çabalayacağız, mücadelemizi sürdüreceğiz'' dedi.
Bu haber toplam 1118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri