Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özbilgin'in Oğlu: Şaşırmadım

14 Temmuz 2008 / 14:47
Danıştay'a yapılan saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Özbilgin'in oğlu, Danıştay saldırısının Ergenekon iddianamesinde yer almasına şaşırmadığını söyledi.
Danıştay'a yapılan saldırı sonrası hayatını kaybeden Danıştay 2. Dairesi üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in avukat oğlu Gökhan Özbilgin, bugün kamuoyuna açıklanan Ergenekon iddianamesinde Danıştay saldırısının da yer almasına ilişkin olarak "Şaşırmadım" dedi.

"DAVAYA MÜDAHİL OLABİLİRİM"

Özbilgin "Sanıkları tanımıyorum. Sadece dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ve eski Jandarma Genel komutanı Orgeneral Şener Eruygur'un babamın cenaze törenine katıldığını biliyorum. Ergenekon sanıklarının hiçbirini şahsen tanımıyorum" dedi.

ANKA'ya konuşan Özbilgin, Ergenekon iddianamesini okuma şansı olmadığını belirterek şunları söyledi: "İddianameyi okuma şansım olmadı. Gazetelerde yazılanları gördüm. Bunlarla fikir sahibi olmak mümkün değil. İddianameyi okuyup incelemek gerekir. Okuyup inceledikten sonra ailemle görüşüp müdahil olup olmamaya karar vereceğim. Bu iki davanın birleşip birleşemeyeceğini bilmiyorum. Onu zaman gösterecek."

"ŞAŞIRMADIM"

Ergenekon soruşturması ile Danıştay'a yapılan saldırı arasındaki ilişkiyi duyduğu zaman şaşırmadığını belirten Özbilgin, "Şaşırmadım. Çünkü, Danıştay soruşturması ilk başladığında Ergenkon'daki sanıklar hakkında zaten takibat yapılmıştı ve takipsizlik verilmişti. İlgileri var mı yok mu bilmiyorum. O nedenle şaşırmadım" diye konuştu. Özbilgin, Ankara 11. ağır Ceza Mahkemesi'nin Danıştay saldırısına ilişkin verdiği kararı müdahil olarak kendilerinin de temyiz ettiğini belirterek, "Bazı sanıklara cezanın üst sınırından değil de indirim yapılarak ceza verildi. Bunu temyiz nedeni yaptık. Bu tip bir saldırıda en üst sınırdan ceza verilmesi doğru olurdu" dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 912 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri