Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özcan ve Sav'a ateş püskürdü

19 Haziran 2008 / 17:39
YÖK Başkanı'nın CHP'li İnce ile sohbet ederken İmam Hatip liseleri için kullandığı “zıkkımlar” sözüne, hükümetten ilk tepki Bakan Hüseyin Çelik’ten geldi. İşte o sert sözler:
YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ın CHP Milletvekili Muharrem İnce ile sohbet ederken İmam Hatip liseleri için kullandığı “Bu zıkkımlar” sözüne, hükümetten ilk tepki Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’ten geldi.

Çelik, “Kem söz sahibine aittir. Herkes hakkını da haddini de bilecek” dedi. Ancak Çelik, “Buna CHP Genel Sekreteri de dahildir” diyerek Önder Sav’ın hacla ilgili sözlerini de gündeme getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Çelik şöyle konuştu: “YÖK Başkanı’nın bir grup okulla ilgili söz, hangi niyetle, hangi ortamda söylenmiş olursa olsun, bir kişiyi grubu tahkir ve tezyif etmeye yönelik söz, kime ait olursa olsun, o kem söz sahibine aittir. Herkes söylediği sözünü bilecek, herkes hakkını da haddini de bilecek. Bu YÖK Başkanı olsa da CHP Genel Sekreteri olsa da, hakkını, haddini bilecek.

Biz beklerdik ki YÖK Başkanı da, Önder Sav da ‘Konumumla ilgili sözü, boş bulundum da söyledim’ desin. Bunu beklerdim. Bunu YÖK Başkanının da, Önder Sav’ın da yapması lazım.”
Kaynak:
Bu haber toplam 756 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri