Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öz'deki kasette neler yok ki

26 Ağustos 2008 / 13:13
Ergenekon Savcısı Öz'e öyle bir kaset gitti ki izleyenler bile şaştı kaldı! Bu kasette gizlice çekilmiş görüntüler var.
Uzun yıllar PKK içinde yer alan ve kendini Kürt milliyetçisi olarak tanıtan bir kişi Ergenekon Savcısı Öz'e, PKK ile Ergenekoncular arasındaki görüşmelerin görüntü kayıtlarını gönderdi

Hazırladığı 2 bin 445 sayfalık iddianamede Ergenekon'u 'yıkıcı terör örgütü' olarak nitelendiren İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'e gönderilen ve PKK ile Ergenekon arasındaki ilişkileri gösterdiği belirtilen görüntü kayıtları da ek klasörlere girdi. Savcı Öz, görüntüleri gönderen kişinin mektubunu ek klasörlere koyarken görüntüleri koymadı. Kasette şu anda gözaltına alınan pekçok ismin Abdullah Öcalan'la yaptığı görüşmeler ile gözaltına alınmayan ancak Ergenekon'la bağlantısı olduğu belirlenen kişilerin görüntülerinin yer aldığı öğrenildi.

Görüntüler bilerek iddianamede konulmadı!
Ergenekon klasörlerine giren bir mektupta uzun yıllar PKK içerisinde bulunduğunu ve Kürt milliyetçisi olduğunu söyleyen bir kişi, soruşturma kapsamında tutuklanan ve henüz gözaltına alınmamış birçok ismin PKK elebaşı Abdullah Öcalan'la görüntülerinin olduğunu ve mektupla beraber bu görüntüleri yolladığını söylüyor. Savcı Öz'ün mektubu ek klasörlere koyup, görüntüleri koymaması soruşturma kapsamında yeni gözaltıların olabileceğinin işareti olarak gösterildi. Öcalan'la görüşen Ergenekon tutuklularının ismi ile görüntülerde yer almasına rağmen henüz gözaltına alınmayan kişilerin kimlikleri merak uyandırdı.

Örgütten kaçtı, kaseti postaladı!
Öcalan'la görüşen kişilerin görüntü ve fotoğraflarını gönderen eski PKK'lı, Savcı Zekeriya Öz'e yazdığı mektupta şöyle diyor: Sayın Savcım, bu mektubu gönderdikten sonra yurt dışına çıkacağım. Ben uzun yıllardır PKK içerisinde bulundum. Daha sonra örgüt tarafından Avrupa yapılanması içerisinde faaliyette bulunmak üzere gönderildi. Aslında ben örgütten ayrılmak istiyordum, çok defa gelip polise teslim olmak istedim fakat korktuğumdan dolayı, uzun yıllar cezaevinde yatacağımı düşündüğümden dolayı teslim olamıyordum fakat örgütün avrupada birçok yanlış işini gördüğümden dolayı tamamen örgütten soğudum.

Öcalan ile defelacarka konuştular!
Eski PKK'lı mektubuna şöyle devam ediyor: Basından takip ettiğim kadarıyla Ergenekon operasyonu ile ilgili gözaltına alınan şahıslar ve halen gözaltına alınmamış birçok kişinin Öcalan'ın yanına gelip fikir alışverişinde bulunduklarına defalarca şahit oldum. Benim gibi bir Kürt milliyetçisi için PKK'nın derin devletle iş yapması örgütün varlığı adına kabul edilemez. O yüzden Öcalan'la görüşen kişilerin görüntülerini Avrupa'ya yanımda getirmiştim. Bu görüntüleri size yolluyorum, beni dikkate alırsanız sevinirim.

Star
Bu haber toplam 726 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri