Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özenle"ABİSİ"ni Saklıyor

08 Temmuz 2008 / 11:58
ATO Başkanı Sinan Aygün ısrarla ve özenle "Abi"sini gizlemeye çalışıyor.
Ergenekon örgütü soruşturması kapsamında "Terör örgütü üyesi olmak" ve "hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek" suçlarından tutuklanarak Metris Cezaevi'ne konulan ATO Başkanı Sinan Aygün teknik takibe takılan telefon görüşmesinde "Abi" diye hitap ettiği kişiyi polisten de savcıdan da sakladı.

Büyük Türkiye Lobi Kurucuları arasında yer aldığı ileri sürülen Aygün'ün teknik takibe 1 Mayıs 2008 tarihinde yaptığı bir görüşme takıldı. Bu görüşmede Aygün konuştuğu kişiye "abi" diye hitap etti. Gözaltına alınan Aygün'e sorgusunda önce polis "abi"nin kim olduğunu sordu. Ancak Aygün açıklamadı. Bunun üzerine çıkartıldığı Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, telefon konuşmasındaki "Abi"nin kimliğini sordu. Ancak Sinan Aygün hem poliste hem de savcılıkta "1 Mayıs 2008'de yaptığım görüşmede ağabey diye bahsettiğim kişiyi herhangi bir delil gizlemek kastı ile değil, devlet ile ilgili hassasiyetimden dolayı şu anda söylemek istemiyorum.

Mahkeme hakimine özel olarak söyleyebilirim" yanıtını verdi. Aygün, tutuklanma istemiyle sevk edildiği nöbetçi mahkemede de aynı sorununun yöneltilmesi üzerine "Devletin bekası için bunu söyleyemem. Kayıtlara geçmesini istemiyorum ama hakim bey isterseniz size özel olarak kulağınıza söyleyebilirim" dedi.

KİM BU AĞABEY?

Aygün’ün bu ismi hakime özel olarak söyleyip söylemediği henüz bilinmiyor. Ancak Aygün’ün “devlet ile ilgili hassasiyetini” gerekçe göstererek bu kişinin kimliğini gizlemesi dikkat çekici bulundu. Başkent kulislerinde Aygün’ün söz ettiği kişinin herhangi bir kamu kurum yada kuruluşunda üst düzey görev yapan bir isim olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Ancak bir şahıstan “ağabey” diye söz ederek yaptığı konuşmanın içeriği basına yansımadığı için isim ya da görev konusunda tahmin yapılamıyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 818 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri