Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özgener hoca kim olacak açıkladı

14.10.2009 17:12
TFF Başkanı Özgener Milli Takımın başına kimin getirileceği konusunda son sözü söyledi
TÜRKİYE Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, FIFA'nın Türkiye-Ermenistan maçında stada Azerbaycan bayrağı sokulmayacağı yönündeki kararına uymak zorunda olduklarını söyledi.

Futbol Federasyonu, bugün Ermenistan Futbol Federasyonu onuruna bir öğle yemeği verdi. Bursa Botanik Park içinde bulunan Beceren Restoran'daki yemeğe TFF Başkanı Mahmut Özgener ve Ermenistan Futbol Federasyonu Başkanı Ruben Hayrapetyan ile yöneticiler katıldı.

TFF Başkanı Özgener, yemekten sonra bir açıklama yaparak, FIFA'nın kararıyla stada Azerbaycan bayrağı alınmayacağını söyledi. Özgener, "Bazı kurallar vardır. Konunun hassasiyeti açısından bunlara uymak zorundayız" dedi.

KARİYERLİ ÜNLÜ BİR HOCA

Özgener, basın mensuplarının milli takımın başına getirilecek antrenörün yerli mi?, yoksa yabancı mı? olacağı sorusunu yanıtlarken de şöyle dedi:"Bu akşam maç var. Bu konuyu maçın ertesi gün ele alacağız. Yönetim kurulu olarak toplanıp, milli takımın başına kariyer sahibi ünlü bir ismi getirmek için çalışacağız. Basında çok sayıda isim yazılıyor, çeşitli yorumlar yapılıyor. Şu anda isim belli değil. Amacımız, milli takımın başına Türk futbolununun geleceğini de düşünerek en iyi antrenörü getirmek."Özgener, "Kişisel olarak düşündüğünüz bir isim var mı?" sorusunu ise "Milli takımın başına getirdiğimiz ismi açıkladığımızda benim kişisel tercihimi de öğrenmiş olacaksınız" diye yanıtladı
Bu haber toplam 1744 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri