Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkan AKP'yi Zor Duruma Soktu

30 Haziran 2008 / 09:45
Ankara kulisleri bu kez çok farklı bir iddiayla çalkalandı. Tuncay Özkan öyle bir şey yaptı ki AK Parti zor durumda kaldı!
AK Parti'nin güneşini Tuncay Özkan mı kaptı? Ankara'yı karıştıran bu yeni iddiaya göre Yeni Parti ismiyle kurulan siyasi oluşumun perde arkasında Tuncay Özkan var...

AK Parti’nin, kapatılma ihtimaline karşılık amblemi “güneş” olan yeni bir parti kuracağı kulislerde konuşulurken, önceki gün İçişleri Bakanlığı’na başvuran bir grup, güneş amblemli bir partiyi harekete geçirdi. “Yeni Parti” ismiyle kurulan siyasi oluşumun perde arkasından eski Kanaltürk patronu, “bizkackisiyiz” mitinglerinin organizatörü Tuncay Özkan çıktı. Kanaltürk’ü Fethullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen Akın İpek’e satan ve ağır eleştirilere hedef olan Tuncay Özkan’ın, “Yeni Parti”nin gölge kurucusu olduğu belirtiliyor.

ÖZKAN LİDER OLACAK
Siyasete girme hazırlıkları bilinen, hatta Baykal’dan CHP’nin genel sekreterliğini talep eden Özkan’ın, Yeni Parti’nin başına geçeceği konuşuluyor. “Ulusalcı harekete” önderlik eden Özkan’a destek verenler arasında eski ülkücüler de yer alıyor.

YAŞAR OKUYAN DESTEKÇİ
Eski ülkücü, ANAP’lı eski bakan Yaşar Okuyan’ın da, genel başkan yardımcılığını yaptığı Halkın Yükselişi Partisi’nden (HYP) ayrılarak, Tuncay Özkan’ın genel başkanlığını üstleneceği Yeni Parti’ye katılacağı öğrenildi. Okuyan, 22 Temmuz seçimlerinden önce de genel başkanlığını yaptığı Hür Parti olarak CHP’ye iltihak etmişti. HYP Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk’ün ise partisinin başında kalacağı ve Özkan ile birlikte hareket etmeyeceği kaydedildi.

AMBLEM TESCİL EDİLDİ
Yeni Parti’nin genel merkez arayışı sürüyor. Kuruluş dilekçesini 27 Haziran Cuma akşamı İçişleri Bakanlığı’na teslim eden Yeni Parti, “güneş” amblemini de böylece tescil ettirdi. Partinin başvuru dilekçesinde kurucu 33 üyenin imzası bulunuyor. Kurucuları arasında Alper Tunga Aykaş ve Mehmet Ali Türk var.

Kaynak:
Bu haber toplam 984 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri