Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkan Kendini Miting de Zannetti

23 Eylül 2008 / 17:34
Tuncay Özkan, evinde yapılan aramanın ardından emniyete götürüldüğü sırada olanlar oldu...
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından Tuncay Özkan'ın Bebek Cevdetpaşa Caddesi'nde bulunan evinde saat 06.30 sıralarında başlatılan ve yaklaşık 8,5 saat sürdürülen arama ve inceleme çalışmaları tamamlandı.

Evde bulunan ve hakkında gözaltı kararı alınan Tuncay Özkan, arama işleminin tamamlanmasının ardından polis ekiplerince emniyete götürülmek üzere evden çıkartıldı.

Tuncay Özkan'ı görmek isteyen ve kendisine destek olmak için evinin önünde toplanan "Bizkaçkişiyiz Sivil Toplum Platformu' üyeleri, bu sırada çeşitli sloganlar attı.

Özkan'ın ayrılmasının ardından evindeki aramalarda el konulan ve 2 poşete doldurulan evrak da emniyete gönderildi.

Bu arada, Kağıthane Gültepe Talaptaşa Caddesi'ndeki Biz TV ve Tuncay Özkan'ın ofisinde aynı saatlerde başlatılan aramalar da Özkan'ın evindeki aramayla aynı saatte tamamlandı.

Polis, arama sırasında el konulan çok sayıda CD, video kaset, doküman ve evrakı koliler halinde bir polis minibüsü ve otomobiline koyarak, incelemek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

Öte yandan, aynı soruşturma kapsamında eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın Bahçeşehir Banu Evleri'ndeki dairesinde de arama yapıldığı belirtildi.

Saçan'ın evindeki aramaların halen sürdüğü öğrenildi.

Ayrıca "Ergenekon" soruşturması kapsamında İzmir'de gözaltına alınan Kanaltürk televizyonunun eski haber müdürü Adnan Bulut, uçakla İstanbul'a getirildi.

Bulut, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki sağlık kontrolünün ardından sorgu ve işlemlerinin yapılması amacıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesindeki yerleşkesine götürüldü.

Bulut'un yanı sıra soruşturmaya ilişkin gözaltına alındığı belirtilen Hüseyin Nazlıkul da aynı hastanede sağlık kontrolünden geçirilerek emniyete götürüldü.

Tuncay Özkan'dan gövde gösterisi. Gözaltına alındığı evden çıkışı sırasında hayranlarını gören Özkan, siyasi parti liderlerine taş çıkarttı.


Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri