Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkan'a İlginç Avukat

20.11.2009 09:18
Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Öcalan'ın avukat olan kızı Duygu Öcalan'ın Tuncay Özkan'ın avukatı olduğu ortaya çıktı.

Aynı zamanda YARSAV üyesi olan İbrahim Öcalan'ın HSYK üyesi Ali Suat Ertosun tarafından desteklendiği ve önümüzdeki günlerde Yargıtay üyesi olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda İbrahim Öcalan, kızının savunduğu sanığın temyiz davasına bakacak.

Ergenekon terör örgütü sanıkları, tahliye olabilmek için her türlü yolu deniyor. Ergenekon sanığı Tuncay Özkan, kendisini savunmak için ilerde Yargıtay üyesi olmasına kesin gözüyle bakılan Yargıtay Cumhuriyet Savcısı İbrahim Öcalan'ın kızı Gizem Duygu Öcalan'ı avukat olarak tuttu.

SAVCININ KIZI TUNCAY ÖZKAN'I SAVUNUYOR

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı İbrahim Öcalan'ın avukat olan kızı Gizem Duygu Öcalan'ın Ergenekon sanıklarından Tuncay Özkan'ın avukatı olduğu ortaya çıktı. 1981 doğumlu olan Gizem Duygu Öcalan'ın 2003 yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduğu öğrenildi. Ergenekon davası gibi önemli bir davada tutuklu sanıklardan Tuncay Özkan'ın avukatlığını üstlenmesinin alışılmış bir uygulama olmadığı ileri sürüldü. Bir süre önce Kanaltürk TV'yi milyon dolarlık bir fiyatla satan Tuncay Özkan'ın ünlü ve tecrübeli avukatlar yerine genç ve tecrübesiz bir avukatı kendisini savunmak üzere seçmesi manidar bulundu.

BABASI TEMYİZ EDECEK!...

Aynı zamanda YARSAV üyesi olan İbrahim Öcalan'ın adı Yargıtay üyesi olacak kişiler arasında da geçiyor. Yargıtay Savcısı Öcalan'ı Yargıtay üyesi olması konusunda destekleyen kişilerin başında Ali Suat Ertosun un bulunduğu ve bu nedenle Yargıtay üyesi olmasına kesin gözüyle bakıldığı iddia ediliyor. Bir süre Sincan Cumhuriyet Savcılığında görev yapan Öcalan, 2004 yılında HSYK tarafından Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına atanmıştı.

ÖZKAN, TERÖR ÖRGÜTENE ÜYE OLMAKTAN YARGILANIYOR

Yargıtay Savcısı İbrahim Öcalan'ın kızının savunduğu Tuncay Özkan, Ergenekon iddianamesinde şu suçlardan yargılanıyor: “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Bir Adet Ateşli Silah ve Mutat Sayıdaki Mermileri Bulundurma, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevini Yapmasını Engellemeye Teşebbüs Etme, Tehlikeli Maddeleri İzinsiz Olarak Bulundurma veya El Değiştirme, Türkiye Büyük Millet Meclisini Ortadan Kaldırmaya veya Görevini Yapmasını Engellemeye Teşebbüs Etme, Devletin Güvenliğine İlişkin Gizli Belgeleri Temin Etme, Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma, Açıklanması Yasaklanan Gizli Bilgileri Temin Etme.”

Kaynak:
Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri