Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkan'ın partisi CHP'ye rakip

16 Mayıs 2008 / 08:58
Özkan'ın kuracağı parti CHP'ye rakip olacak.

Kanaltürk'ü İpek-Koza Grubu'na satan Tuncay Özkan, parti kurma çalışmalarını hızlandırdı. Uzun süre CHP'de yönetici olmak için çalışan; ancak Deniz Baykal tarafından üyeliğe bile kabul edilmeyen Özkan, 'Biz Kaç Kişiyiz Platformu'nu partileştirmeyi hedefliyor.

Dün Atatürkçü Düşünce Derneği Banaz Şubesi'nin davetlisi olarak ilçeye gelen Özkan, parti çalışmalarının bir ay içinde sonuçlanacağını söyledi. Yaptırdığı otobüsle Edirne'den Hakkari'ye bütün il ve ilçeleri gezeceğini açıklayan Özkan, "Kapı kapı dolaşıp oy isteyeceğim." dedi.

'CHP'nin alternatifi' iddiasıyla yola çıkacak partinin, Baykal'ın ekibinde ayrışmalara sebep olabileceği ileri sürülüyor. CHP'den aldığı 4 milyon YTL karşılığında bu partiye uzun süre destek olan Özkan, Baykal ve arkadaşlarıyla tüm bağlarını kopardı. CHP tabanından oluşturduğu bir kesimle konferanslar düzenleyen Özkan, partinin son kurultayına da kalabalık bir grupla katılmıştı. Fakat Özkan'ın kurultaydaki şovu, parti yönetiminin kendisiyle ilgili fikrini değiştirmedi. 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde "Kanalım CHP'nin emrinde." diyen Özkan, Baykal tarafından partiye üye dahi yapılmadı. Özkan'ın CHP'ye karşı yürüteceği siyasi faaliyette, Baykal'a kızgınlığının yattığı belirtiliyor.

Zaman - Habib Güler

Bu haber toplam 742 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri