Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkan'ın sırlar dolu kilitli odası

25 Eylül 2008 / 09:07
Tuncay Özkan'ı gözaltına almaya giden polisler alt kattaki kilitli odayı açtıklarında gözlerine inanamadılar. Bakın odadan ne çıktı?
Gözaltına alınan Tuncay Özkan, Eruygur'a bağlı olarak örgütün lobi faaliyetlerini yürütmekle, doktoru Özcan, emekli askeri savcı Güvendiren ile Danıştay'da görevli polis memuru Kılıçarslan da Özkan'ın işlerini takip etmekle suçlanıyor.

SEVGİLİSİNİ ALT KATA KİLİTLEMİŞ
Tuncay Özkan'ın önceki gün sabahın erken saatlerinde polisin kapıyı çalması üzerine o anda yanında bulunan manken sevgilisi Duygu Dikmenoğlu'nu, polisin gözaltına alabileceği endişesiyle evinin alt katındaki bir odaya kilitlediği ortaya çıktı.
Evde kapsamlı arama yapan polis ekipleri, ünlü mankeni kilitli bulunduğu odadan bularak dışarıya çıkardı.
Özkan'ın manken sevgilisinin de gözaltına alınacağı endişesiyle böyle bir yönteme başvurduğu öğrenildi.

Ergenekon soruşturması kapsamında önceki gün İstanbul, Ankara ve İzmir'de eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Tuncay Özkan, Gürbüz Çapan ve Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 14 kişinin sorgusu sürüyor.

8. DALGANIN KİLİT İSMİ TUNCAY ÖZKAN

Zanlılar dün avukatlarıyla görüştürüldü. Bu arada yapılan sorgunun detayları da ortaya çıktı. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen 8. Dalga Operasyonunda yakalanan kişilerin neredeyse tamamının gazeteci Tuncay Özkan'la birlikte hareket ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındığı öğrenildi. Bu nedenle soruşturmanın kilit isminin, Tuncay Özkan olduğu söyleniyor.

TÜM PARAYI ÖZKAN ALDI

Tuncay Özkan'ı Ergenekon örgütü kapsamında takip altına alan polis, yaptığı incelemelerde, Kanaltürk televizyonunun gerçek sahiplerini buldu. Resmi kayıtlarda Tuncay Özkan'ın ismine rastlanmazken, kanalın evrak üzerindeki sahiplerinin Ahmet Burak Mızrak ve Kerim Can Kamal olduğu belirlendi.

KERİMCAN KAMAL'LA ÖZKAN'IN ARASINA PARA GİRDİ

Ancak satış işlemlerinin ve paranın tahsilatının bizzat Tuncay Özkan'ın gerçekleştirdiği tespit edildi. Bu nedenle Kerim Can Kamal'ın 6 milyon YTL vergi borcu bulunduğu ortaya çıktı. Özkan'ın paraları alırken Kamal'ın vergi borcu ile ortada kalması üzerine iki eski dostun arasının açıldığı öğrenildi.

GAYRİMENKUL ALACAKMIŞ

Soruşturma kapsamında takibe alınan Özkan'ın, Kanaltürk televizyonunun satışından elde ettiği paralarla, ikisi manken sevgilisi Duygu Dikmenoğlu'na olmak üzere birçok yerde ev ve arsa baktığı ancak uygun bir yer bulamadığı belirlendi. Özkan'ın gözaltına alındığı Bebek Aşiyan'daki evine ise bin 800 dolar kira verdiği öğrenildi.

AVUKATIN KOMPLO İDDİASI

Tuncay Özkan'ın avukatı Ahmet Çörtoğlu, “Bu gözaltı tamamen siyasi bir olaydır. Tuncay Özkan yeni bir siyasi oluşumun başkanlığına geçeceği sırada gözaltına alınmıştır” iddiasında bulundu. Özkan'ın uzun süredir görüşmelerde bulunduğu Mümtaz Soysal'ın Bağımsız Cumhuriyet Partisi'ne katılmaya hazırlandığı öğrenildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1238 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri