Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkök, Kabe'de ne umdu ne buldu?

01.11.2010 12:52
Hürriyet Gazetesi'nin eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök, Kabe'de başka bir şeyle karşılaşmayı umarken beklemediği bir şey oldu.

Emrah İriç'in haberi

Hürriyet Gazetesi'nin eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök, Kabe'nin kendisini çok etkilediğini söyledi.

Teke Tek'te Fatih Altaylı'nın konuğu olan Ertuğrul Özkök, hacdan döndükten sonra da şarap içmeye devam ettiğini, yine namaz kılmadığını, oruç tutmadığını söylerken Kurban'la ilgili acı bir hatırası olduğu için kurban kesmeye vicdanının el vermediğini, bu nedenlede kurban kesmeye karşı olmamasına rağmen kurban kesilen yerde durmadığını ifade etti.

Vatikan'dan da Budist mabedinden de Kudüs'ten de çok etkilendiğini belirten Özkök, en çok Kabe'den etkilendiğini açıkladı. 'Kabe'nin bambaşka bir havası var. Beni çok etkiledi. Ama daha da çok Medine beni çok etkiledi. Özellikle Peygamberimizin gömülü olduğu yer beni çok etkiledi.' diyen Özkök, 'Kabe'de fanatizmi göreceğimi sandım ama tam aksi bir şey gördüm. Çok etkileyici. Kabe bana çok etkileyici geldi.' dedi.

'Hayatımda ilk kez yalın ayak yürümenin ne kadar güzel bişi olduğunu orada keşfettim. Kabe dönüşü artık yalınayak dolaşıyorum.' açıklaması yapan Özkök, 'Orada birşey hissettin mi?' sorusuna şu cevabı verdi:

'Evet, Kabe'de bir şey hissettim.'

Moralhaber.net

Bu haber toplam 3016 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri