Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkök Fehmi Koru için ne dedi

13.03.2009 12:13
Ertuğrul Özkök, Fehmi Koru'nun gazetenin geleceğine ilişkin haberlerin kendisini eğlendirdiğini belirtti.
Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkük, 'Haydi Gel Bizimle Ol'un konuğuydu.
Özkök, 'Fehmi Koru'nun Hürriyet'in başına gelme ihtimali sizce nedir? Aydın Bey'e de yakınsınız!' sorusu karşısında, 'Bu haberlerin kendisini çok eğlendirdiği' söyledi ve şöyle devam etti:

"Ben bu soruya yanıt veremem. Bir kere Genel Yayın Yönetmeni'ni tayin etme yetkisi Aydın Doğan'ın ve Hürriyet'in CEO'su Vuslat Doğan Sabancı'nın. Böyle bir ihtimal olup olmadığını bilemem ama 'neden olmasın?' derim. Herhangi bir gazeteci için de geçerli bu. Bunlar bu toplumun başarılı gazetecileriyse neden olmasın?

Kendisinin Hürriyet'in başına nasıl geçtiğini anlatan Ertuğrul Özkök, programdaki 'Fehmi Koru Hürriyet'in başına geçecek olursa gazete bambaşka bir yere gelecek, çizgisi değişecektir' yorumlarının ardından da, "Bu herhalde bir fantezi. Fanteziler üzerine de konuşmak lazım diye düşünüyorum. Geçenlerde de belirttim, 'niye olmasın?' Ama, şu anki yapı itibarıyla fantezi. Ben bunların fantezi olmaktan çıkması gerektiğini düşünüyorum.

Fehmi Koru gazetecilik zekası olan, kendinden bahsettirmeyi bilen bir insan. Hürriyet'le ilgili yazdığı komplo teorilerine katılmamakla birlikte beni dehşete düşürüyor bir süre sonra da eğleniyorum; artık okumadığımı da belirteyim ama niye olmasın? Eğer burası demokratik bir ülke olacaksa, demokratik bir yelpazede olacaksak ve Fehmi Koru, Hürriyet okurunun hoşuna gidecek bir gazetecilik anlayışını benimseyebilecekse olur" ifadelerini kullandı.

Uzun süredir Hürriyet'in başında olduğunu ve artık bırakmak istediğini söyleyen Özkök, "Göreve 5 yıl için gelmiştim 19 yıl oldu. Tabi ki bu kararları patronlar verecek" şeklinde konuştu.(Ntvmsnbc)


Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri