Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkök niye o fotoğrafları çektirdi?

11 Temmuz 2008 / 14:58
Özkök, hakkında ortaya atılan iddialar için ince bir taktik uyguladı. Özkök'ün bu manevrası eleştirileri de bertaraf etti!
Eski Genel Kurmay Başkanı Hilmi Özkök, darbe senaryoları konusunda konuşmuyor ancak çektirdiği bir fotoğrafın sırrı yıllar sonra ortaya çıktı.

Ankara'daki senaryoları berteraf eden bu fotoğraflarla Özkök, söylentilere bir yerde mesaj veriyor. Pekala Özkök'ün bu fotoğrafla vermek istediği mesaj ne? İşte ilginç ayrıntı...

Fotoğrafın çekildiği tarih, Ergenekon senaryolarının da zirve yaptığı bir tarihe rast geliyor. Zamanlaması günler önce yapılan ve akıllıca düşünülmüş bir programla, Hilmi Özkök için 1. Taktik Hava Kuvveti Komutan'lığında askeri bir tören düzenlenir.

Sabah saatlerinde askeri helikopterle geldiği Akıncı Üssü'nde Özkök, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Cumhur Asparuk, 1. Taktik Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Faruk Cömert ve 4. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Şirin Ünal tarafından askeri törenle karşılanır.

Alışılmışın dışında bir tören!
Özkök'ün, Genel Kurmay Başkanı olarak bir tatbikata katılması doğal karşılansa da aslında, bu bazı kesimlere gönderilmiş önemli bir mesaja da aracılık ediyordu. Özkök herşeyden önce Kara Harp Okulu'ndan mezundu ve her yeni mezun subayın ilk tercihi olan Topçu Okulu'na girmişti. Özkök hakkındaki sağlığı bozuldu dedikodularına rağmen alışılmışın dışında bir şey yaptı ve tüm dikkatlerin kendisine yöneldiği bir tarihte karacı olmasına rağmen havada ve denizde yapılan iki önemli tatbikatta boy gösterdi.Dedikodulara tokat gibi cevap
Özkök'ün, söylentilere cevap vermesi için mutlaka sağlık kontrolünden geçmesi gerekiyordu. Bunu GATA'da yapamazdı; çünkü böyle bir hareketle hakkındaki iddiaları çıkaranlara pirim verilmiş olunacaktı. Özkök ince bir manevrayla, programında olmamasına rağmen 1. Taktik Hava Kuvveti Komutan'lığındaki tatbikata katılacağını ve bir uçuşa da yardımcı pilotluk yapacağını duyurdu. Özkök'ün buradaki amacı uçuş öncesi tüm komutanların huzurunda yapılacak ve sağlık raporu hem kamouyona hem de komutanlık kademesine ilan edilecekti. Öyle de oldu ve Özkök, uçuş öncesi rutin olarak yapılan sağlık kontrolüne girdi. Tepeden tırnağa sağlık kontrolünden geçirilen Özkök'te herhangi bir rahatsızlığa rastlanmadı. Böylelikle Özkök, ince bir manevrayla hem kendisi hakkındaki dedikodlara cevap vermiş oldu.

Kaynak:
Bu haber toplam 810 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri