Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkök Paşa'ya utanç verici davranış

19.08.2009 13:49
Darbe günlüklerinde yer alan iddiaya göre KKK’da yapılan bir toplantıda siyasi gelişmelerin takip edilmesi kararı alınmış
Emekli oramiral Özden Örnek’e ait olduğu iddia edilen darbe günlüklerinde eski Genelkurmay Başkanları Hüseyin Kıvrıkoğlu ile Hilmi Özkök arasında yaşanan gerginlik gün yüzüne çıktı. Günlükte, “Orgeneral Kıvrıkoğlu’nun son dakikaya kadar Hilmi Paşayı genelkurmay başkanı yapmamak için uğraştığını çok kişi biliyor” ifadeleri dikkat çekiyor.

UTANÇ VERİCİ DAVRANIŞ

02 Eylül 2003: Sabahleyin Kara Kuvvetleri Komutanını ziyaret ettim. Hava K.K. ve Jandarma Genel K.’da ziyarete katıldı. Genelde bundan sonra ne gibi hareket etmemiz hakkında konuştuk. Ben kendilerine özel bir çalışma yaparak bir durum analizi ve öneriler hazırlamayı önerdim. Kabul ettiler. Anlaşılan bundan sonra bahriye işlerine daha az zaman ayırıp siyasi gelişmeleri takip etmek zorundayız.

İŞİNİZ ZOR, TEDBİR ALIN

19-25 Mayıs 2002: Yemekte ilginç sahneler, Genelkurmay Başkanı ile Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hilmi Özkök arasındaki davranış şekilleri idi. Org. Kıvrıkoğlu, Hilmi Özkök’e onu hiçe sayar gibi muamele ediyor, her fikrini tersliyor, bazen de onunla alay ediyor. Bence utanç verici davranışlardı.

9-15 Haziran 2003: Vural Bayazıd bana ‘Bu genelkurmay başkanı dünyanın en pasif ve insiyatifsiz adamıdır. İşiniz zor tedbir alın’ dedi. Herkes kendini kurtarıcı görüyor. Düne kadar Hilmi Paşa diye etrafında dönenler şimdi adamın ne kadar yanlış bir seçim olduğunu söylüyorlar. Kıvrıkoğlu’nun son dakikaya kadar Hilmi Paşayı genelkurmay başkanı yapmamak için uğraştığını çok kişi biliyor. Buna rağmen başaramadı ise arkasında başka güçler var demektir. STAR

Bu haber toplam 1038 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri