Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkök'e ilçesi destek verdi

16 Temmuz 2008 / 18:47
Darbe girişimlerini engellediğini yalanlamayan ve Ergenekon'un aydınlanmasında kilit isim olan Özkök Paşa hemşehrilerinin grurur kaynağı oldu.
Özhan H. Satır / TURGUTLU

Darbe günlüklerinde geçen 'Sarıkız' ve 'Ayışığı' darbelerini Genelkurmay Başkanlığı görevindeyken engellediği ifade edilen emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün son günlerdeki çıkışlarına çocukluk arkadaşlarından destek geldi. Ergenekon soruşturmasının ve Emekli Oramiral Özden Örnek'e ait günlüklerde geçen darbe iddialarının açığa kavuşturulmasında kilit adam olarak gösterilen Özkök Paşa hemşerilerinin gurur kaynağı oldu.

Özkök'ün memleketi olan Manisa / Turgutlu'da yaşayan çocukluk arkadaşı Şükrü Kar, Haber7.com'a yaptığı açıklamada, Özkök'ün çocukluğundan beri asil bir duruş sergilediğini duruşundan taviz vermediğini söyledi…

Haber7.com muhabiri Özhan Haluk Satır'a hemşerileri olan Özkök Paşa hakkında düşüncelerini aktaran Turgutlular, 'Allah bize bir daha darbe günlerini yaşatmasın' derken, demokrasi vurgusu yaptılar…

Hemşerileri Özkök için şunları söyledi:

Hilmi Özkök ün Çocukluk arkadaşlarından olan Şükrü Kar; “ Hilmi bey bizim çocukluk arkadaşlarımdan biri aile olarak çok iyi insanlardı, çocukluk döneminden itibaren asil duruşunu hiç bozmadı ve herkese örnek olurdu. Darbelerin ülkemize bir şey kazandırmayacağını bildiği için bunlara engel olmuş kendisi ile bir kez daha gurur duyduk “

Soydan Girgin (Esnaf): ' Paşamız Türkiye'nin ve Turgutlumuz'un gurur kaynağı olmuştur. Genelkurmay Başkanlığı yaptığı dönemde de her hangi bir tarafa müsama göstermeden görevini en iyi şekilde yapmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'ni hukuk ve demokrasi ile yönetilebileceğini darbelerin ülkemize kaybettireceğini bildiği için bunlara engel olmuştur. Kendisi ile gurur duyuyoruz..."


Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün çocukluk arkadaşı olan Şükrü Kar (ortada yelekli), muhabirimiz Özhan Haluk Satır'a (Sağda beyaz gömlekli) Hilmi Özkök Paşa'yı anlattı

PAŞAMIZIN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM

Ayhan Çiçek (Organizatör): “Tam bir kasaba çocuğu olduğunu bir kez daha anladık paşamızın. Herkes bilir ki kasaba tektir ve orada yetişenler, mert insanlar olur. Paşamız gurur kaynağımız ellerinden öpüyoruz ve hep arkasındayız sonuna kadar destekliyoruz. Ben 15 yaşında iken darbe olmuştu çok kötü günler geçirmiştik. Allah bir daha o günlere bizi geri döndürmesin”

Ali Ulvi Çiçek: “Turgutlulu olan paşamızın demokrasi dışındaki oyunları engellemesi bizleri onurlandırır, paşamız gibi gerçek eğitim almış ülkesine ve milletine yararlı insanları desteklenmesi gerekir çünkü. 21.yüzyılda darbenin adının bile anılması utanç verici. Gelişmiş ülkelerde bu olmuyor fakat ülkemizde art niyetli insanlar bunu gündeme getiriyorlar. Paşamız sağ olsun bunlara engel olmuş kendisi hep gurur kaynağımızdır. Ayrıca paşamız görevi bitti diye düşünmemeli inandığı yerde siyaset yapmalı ve cumhuriyet ve demokrasinin tam rayına oturması için mücadele etmeli diye düşünüyorum”

Ali Görür (Reklamcı): “Kanunlara ve demokrasiye tam manası ile sahip çıkmış Türk milletine saygılı, halkını seven bir şahsiyettir. Tam bir demokrasi adamıdır. Fakat kendisi ile ilgili konularda, adı geçen kişilere idari soruşturma açmadığı için de şaşkınlık içersindeyim. Her ne olursa olsun Turgutlumuz'un evladı ve gurur kaynağımız.”

AYNI MAHLLENİN ÇOCUĞU OLMAK GRUR VERİCİ

Abdullah Ölmez (Eğitimci): “Turgutlunun yetiştirdiği ender insanlardan birisi. Demokrat kişiliği ile her zaman gurur duyduğumuz Türk Silahlı Kuvvetlerindeki nadide bir şahsiyettir. Aynı şehirde yaşadığımız için ve hatta aynı mahallenin çocuğu olmaktan gurur duyuyorum. Paşamız tarihten süzülüp kültür kotlarını yakalamış tam bir devlet adamıdır. Atatürk'ün temellerini attığı Cumhuriyetimizin temel felsefesini özümsemiş ve koyduğu hedefler doğrultusunda ülkesini uygar, modern bir düşünce anlayışına taşımayı, eylemlerine yansıta bilmiştir “

Sait Aşık (Çiçekçi): “Kendisi ile ne söylesek az o kasabamızın ve mahallemizin gurur kaynağı yaptıklarını gazetelerden okuduk gurur duyduk, ülkesine faydalı olmuş ve görevini ii yapmış bir kişiliktir.”

Tacettin Obuz (Esnaf): “Aynı mahallede yetişmiş olmak bize gurur veriyor onlar bizim ağabeylerimizdi bize hep örnek olmaya çalışır bizleri korur kollarlardı şimdi birkez daha paşamızla gurur duyduk elerinden öpüyoruz.”

TSK'NIN PRESTİJİNİ KURTARDI

Kenan Özyiğit (Esnaf): “Kendisi sosyal demokrat bir ailede yetişmiş hukuk ve demokrasi savunan ve millet iradesine saygı duyan bir insandır. Bu ülke, bu insanlar paşamızı hiç unutmayacaklardır”

Hakan Kaya (Emlakcı): “Kendisine teşekkür ediyorum tam bir görev adamı. TSK'nın da gurur kaynağı olmuştur. Demokrasiye inancı tam olan bir insandır, TSK'nın prestijini kurtarmıştır.Turgutlumuz'un gurur kaynağıdır”

(Haber 7)

Kaynak:
Bu haber toplam 964 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri