Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkök'ten Beşar Esad'ı susturan soru!

08.11.2009 16:20
M. Ali Birand veErtuğrul Özkök Suriye lideriyle önemli bir röportaj yaptı. Özkök röportajda öyle bir soru sordu ki Esad sustu kaldı!

Mehmet Ali Birand son günlerde Uğur Dündar'la yaşadığı polemikle gündemdeydi. Ama usta gazeteci bu kez bir 'gazetecilik' haberiyle adından söz ettirecek. Birand ve Ertuğrul Özkök, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la önemli bir röportaj yaptılar.

CNN Türk ekranlarında yayınlanan röportaj, içeriği kadar Özkök ve Birand'ın gazetecilik performansları açısından da dikkat çekiciydi. İkisi de hayli rahat, sakin ve hakimdi. Temposuyla, kurgusuyla derslik bir  röportajdı açıkçası. Özkök ve Birand birbirleriyle paslaşarak soruların yönünü ve ritmini kontrol altında tuttu.

ERTUĞRUL ÖZKÖK'ÜN ESAD'I SUSTURAN SORUSU!

Röportajın derinlik kazandığı anlarda Ertuğrul Özkök öyle bir soru sordu ki Suriye lideri sustu kaldı. Özkök, Esad'a özel hayatıyla ilgili bir soru soracağını söylerek o şok soruyu yönetti:

-Namaz kılıyor musunuz?

Esad soru karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Ama cevaplamak istemediğini söyleyerek konuyu kapatmaya çalıştı.

-Özel hayatımla ilgili konulara girmek istemiyorum.

Özkök, sorusuna cevap alamazsa da Esad'ın suskunluğu' ile yarım bir yanıt almış oldu. İki usta gazeteci röportajı bu sorunun geriliminden çıkartıp eğlenceli bir kapanış yaptı.

 

 
1 / 8

 

BEŞAR ESAD'I GÜLDÜREN SORU

M. Ali Birand röportajın sonlarında Esad'a takılmaktan da geri durmadı. İkili Esad'a eşiyle ilgiyle ilginç bir soru sordu:

-Eşinizin, sizin ve Suriye'nin prestijine çok şey kattığının farkında mısınız?

Esad soruyu gülümseyerek karşılarken Birand hemen ekledi

- Hatta eşinizin sizden daha popüler olduğunu bile söyleyebiliriz!

Esad'ın tutamadığı gülümseyişi eşliğinde gayet keyifli bir kapanış oldu.

GAZETECİLER.COM

Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri