Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özürlülere Mesleki Eğitim Kursu

24 Haziran 2008 / 14:00
Özürlülerin sosyal hayata katılımını sağlamak ve istihdam amacıyla bir dizi mesleki eğitim kursu başlatılıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) özürlülere yönelik düzenlediği eğitim projesi Temmuz ayında start alıyor. Eğitim kursları hafta içi ve hafta sonları olmak üzere iki bölümde planlandı.

AS Haber Ajansı’nın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İstanbul Özürlüler Merkezi’nden (İSÖM) aldığı bilgiye göre, İBB Özürlüler Müdürlüğü Tophane Birimi işitme engelliler için grafikerlik, Sultanbeyli İSÖM Birimi görme engelliler için yönetici asistanlığı, Küçükçekmece İSÖM Birimi bilgi sayar ve web tasarımı, Rami İSÖM Birimi görme engelliler için bağlama kursu, Sarıyer İSÖM Birini yine görme engelliler için bağımsız hareket kursu, Gaziosmanpaşa İSÖM Birimi işitme engelliler için okuma – yazma ve Türkçe’yi geliştirme eğitimleri verecek.

Eğitimlerle ilgili söz konusu İSÖM birimleriyle Tophane’deki İstanbul Özürlüler Merkezi’nin (İSÖM) 0212 2524200 ve 0212 2527606 telefonlarından bilgi alınabiliyor.

Diğer yandan istihdama yönlendirme talebinde bulunacak özürlülerin özürlü raporu ve nüfus kağıdı fotokopisi ile İstanbul Özürlüler Merkezine (İSÖM) başvurmaları gerekiyor.
Özürlü personel almak isteyen firmalar ise İSÖM’e müracaat ediyor.

İSÖM Türkiye’nin yüzde 12.5’una tekabül eden engellilerin istihdamı konusunda projeler geliştiriyor ve uyguluyor. Şirketleri özürlülük istihdamı konusunda bilgilendiriyor
Kaynak:
Bu haber toplam 1820 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri