Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pakistan'da patlama

26 Ağustos 2008 / 09:17
Pakistan'ın güneybatısındaki Belucistan eyaletinde bir gösteri sırasında meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 20 kişi yaralandı.
Pakistan'ın gaz zengini Belucistan eyaletinde geniş özerklik yanlısı bir gösteride meydana geldiği bildirilen patlamayla ilgili polis, en az 20 kişinin yaralandığı bildirdi.

Bölgedeki bir gazeteci, eyalet başkenti Ketta'nın 300 kilometre güneyindeki Dera Allah Yar kentinde düzenlenen gösterideki patlama yerinde birkaç ceset gördüğünü kaydetmişti.

Pakistan'ın kuzeybatısındaki Peşaver kentinde, Amerikalı bir diplomatın aracına ateş açıldığı, diplomatın saldırıdan yara almadan kurtulduğu bildirildi.

PEŞAVER'DE DİPLOMAT ARACINA SALDIRI

Polis, Peşaver'deki Amerikan Konsolosluğu'nun üst düzey yetkilisi Lynne Tracy'nin işine gittiği sırada, bir cip tarafından önü kesilen diplomatın aracına kalaşnikof tüfekle ateş açıldığını belirtti. Zırhlı araçtaki Tracy'nin saldırıdan yara almadan kurtulduğu kaydedildi.

Tracy'nin şoförünün ateş açıldığı sırada geri giderek 3 tekerlekli bir taksiye çarptığı, taksinin şoförünün hafif yaralandığı açıklandı.

Saldırgan ya da saldırganların kaçtığı belirtildi.

İslamabad'daki ABD Büyükelçiliği'nden henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak:
Bu haber toplam 706 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri