Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pakistan'da şiddetli çatışma: 50 ölü

13 Ekim 2008 / 11:57
Pakistan'ın Kuzeybatısındaki İki Aşiret Bölgesinde Dün Süren Operasyonlarda, Hükümet Karşıtı 50'den Fazla Militan Öldürüldü.


Pakistan'ın kuzeybatısındaki iki aşiret bölgesinde dün süren operasyonlarda, hükümet karşıtı 50'den fazla militan öldürüldü.

Pakistan ordusu, silahlı milislerin dün Orakzai aşiret bölgesinde 2 "önemli komutan"ın da aralarında bulunduğu 27 militanı öldürdüğünü duyurdu. Hükümet yetkilisi Jamil Han, Bajur'daki çatışmalarda da en az 25 militanın etkisiz hale getirildiğini söyledi. Bu arada istihbarat yetkilileri, bir Amerikan füzesinin vurduğu köyde 5 kişinin hayatını kaybettiğini, ancak ölenlerin hiç birisinin El Kaide militanı olarak bilinmediğini bildirdi.

Afganistan ve Pakistan'da nüfuza sahip olan El Kaide ile Taliban örgütlerinin beyin takımı, Pakistan'ın kuzeybatısındaki aşiret bölgelerinde konuşlanıyor. Militanların Afganistan'daki Amerikan ve NATO güçlerine yaptıkları saldırıları burada planladıkları sanılıyor.

ABD'nin 'terörle savaşta' müttefiki olan Pakistan'ın iki aydır Bajur'da sürdürdüğü operasyonlarda 1000'den fazla militan öldürüldü.

(CİHAN)
Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri