Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paksüt'ten Kılıç'a ağır suçlama

03.05.2009 01:23
Osman Paksüt Ergenekon savcıları hakkında suç duyurusunda bulunacak.Patsüt Ayrıca Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç hakkında da sert bir açıklama yaptı.
Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt, "Savcılar görev ve yetkilerini bilerek aştı. Korsan soruşturmayla aylarca dinlenildim. Suç duyurusunda bulunuyorum" dedi.

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt, CNN TÜRK Televizyonu'nda canlı yayına katılarak soruları yanıtladı. Paksüt, "Benimle ilgili yetki Anayasa Mahkemesi'nin. Bu iş şaibeli kalmamalı. Ben bunu kendi mahkememden ve üyelerinden rica ediyorum, kendilerini göreve çağırıyorum. Eğer Sayın Başkanımız bunu işleme koymadıysa da çok vahim bir durumdur. O koltuktan derhal kalkması gerekmektedir" diye konuştu.Osman Paksüt, sekreterinin neden değiştirildiği sorusu üzerine de, "Evet sekreterim bana sorulmadan değiştirildi. Burada yargısız infaz yapılan kişi, onuru zedelenen bir terör örgütünün propagandacısı olarak gösterilen, bu şekilde karalamalara, yargısız infazlarla mağdur olan kişi olarak buraya çıktım" dedi.
"Bana bunu neden yaptıklarını bende anlayamadım" diyen Paksüt, "Ben seçildiğim gün iğrenç bir paçavrada "cellat Ali'nin torunu Sezer tarafından Anayasa Mahkemesi'ne üye seçildi" diye başlık atıldı. Burada cellat denilen Atatürk döneminde bakanlık yapmış kişidir. Burada örtülü bir kin var" ifadesini kullandı.


Bu haber toplam 900 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri