Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pamukoğlu, askerlikten vazgeçmiyor

14.11.2009 18:14
HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu, miting alanında kışlada gibi konuştu.

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Samsun'da düzenlediği Milli Uyanış Mitingi'nde hükümeti Kürt açılımı konusunda eleştirdi.

 

Anadolu turuna devam eden HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, 7. Milli Uyanış Mitingi'ni Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda yaptı. Partililere seslenen Pamukoğlu, PKK'lı teröristlerin dağdan indirilmesinden Kürt açılımına, ekonomiden tarıma kadar bir konuda görüşlerini dile getirdi. Az sayıda vatandaşın katıldığı mitingdeki konuşmasında serp bir üslup kullanan Pamukoğlu'nun, Kürt açılımını 'kepazelik' olarak nitelendirmesi dikkat çekti. Pamukoğlu, "Gelelim kepazeliğe. Bunun Türkçesi bu. Başka söz, tanım, ifade, deyim, terim az kalır. Neymiş anaların göz yaşı dinsinmiş. Neymiş silahlar sussunmuş. Neymiş barışmış. Karşında devlet mi var? Karşında devletin ordusu mu var. Bunlar kim. Bu eşkıya artıkları. Sizin asker sayınızda sorun mu var? Yok. Silahta sorun var mı yok. Parada var mı yok. Jandarma polis mi eksik, yok. Uçaklar mı eksik. Taarruz helikopterleri, namlulu namlusuz toplar, füzeler eksik mi. Peki bin 500'ü bizim topraklarda, 4 bini aşağıda. Niye bunların işini bitirmiyorsunuz. Gayri milli bunlar gayri. " dedi.

 

Hükümeti Kürt açılımı ve PKK'lı teröristlerin dağdan indirilmesi konusunda eleştiren ve aşağılayıcı kavramlar kullanan Osman Pamukoğlu, "Bu işler önce dağdaki zibillerle, onların peşinden koşmakla değil, onlara destek veren Avrupa ve Amerika, kaldı ki bunlar bizim müttefiklerimiz. Onlarla konuş önce. Her zaman söylüyorum. Bir kısmı anlamıyor sığırlıktan. 25 yılda bitirilememiş. Bizi ilgilendirmez. 365 günde bitireceğiz. Teknik olarak söyleyelim. 20 bin kişi. Hepsi gönüllü subay, astsubay, erbaş ve er, aynı gece hepsini bulunduğu yerden alacağız." diye konuştu.

 

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu konuşmasında medyayı de eleştirdi. Tehlikeden önce medyanın korkak ve çekingen olduğunu iddia eden Pamukoğlu, "Tehlike tam geldiğinde tamamen sinerler. Tehlike geçtikten sonra da cesur olurlar. Mevcut hükümetin besleme ve yanaşma medyası var. Televizyon programlarında gazete köşelerinde aynı insanları görürsünüz. Diğerleri de sinmiş vaziyette bekliyorlar. Pusmuşlar. Bizim işimiz gazetelerin köşelerine tünemiş, televizyon programlarına tünemiş uzantılarla değil, onların başı, patronu ve besleyenlerle olacak. Hükümetin yaptığı gibi değil, direk gereğini yapacağız."

 

Kürt açılımında dağdaki teröristlerin olup biten her şeyden haberi olduğuna değinen Pamukoğlu, terörist başına ada tahsis eden başka ülke olmadığını belirtti. Pamukoğlu, "Hiç emsal yok. Oradaki Hacivat'ın canı sıkılıyormuş, eğlensin diye 7-8 tane adam gönderiyorlar. Milyonlarca lira veriyorlar. Bu rezillikler bitecek. Parti programında var. İdamı geri getireceğiz. Bir dümen de Haliç'te dönüyor. Eğer İstanbul'da Ortadoks bir din devleti kurulursa Rumlar, o bölgeyi vakıflarla bizim elimizden alırlar. Bu işin üzerine gitmeye kalkarsa Avrupa ve diğerleri, bunun karşılığı şudur. Bir sabah Ayasofya'da Müslümanları namaz kılarken görürsünüz." ifadelerini kullandı.

 

Mitingin ardından halkla tokalaşan Pamukoğlu, daha sonra yürüyerek Vidilli Oteli'ne geçti.

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri