Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'AKP seçmeni cahil ve aç bırakılmış'

21.08.2010 13:46
Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Meclis'te bulunan partilere oy verenleri cahillikle suçladı.

Referanduma 'hayır' kampanyası çerçevesinde Kocaeli'ne gelen HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Grand Yükseliş Otel'de basın toplantısı düzenledi. HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, seçimlerde barajı aşarak oy almış partilerin ülkenin gerçek yöneticileri olmadığını iddia etti. AK Partinin 'millet benim arkamda' demesinin gerçeği yansıtmadığını savunan Pamukoğlu şu ifadelere yer verdi: "Evet millet benim arkam da' hangi millet. 2002 seçimleri, Meclis'teki partilerin oy miktarı 18 milyon, Mmeclis'e giremeyen partilerin oy sayısı ise 16 milyon. 'Millet benim arkamda' da hangi millet arkasında?" diye konuştu.

AK Parti seçmenine yönelik ağır eleştirilerde bulunan HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu şöyle konuştu: "Bunların arkasında cahil bırakılmış, aç bırakılmış ve karnının derdine düşmüş bir grup insan var. Bu partiden rant bekleyen bir grup yanar döner ortada dolaşan insanların getirdikleri verdikleri oylar bu."

Anayasa değişikliği paketine de değinen Pamukoğlu, anayasanın 18 defa değiştirildiğini ve 80 küsur maddesinin kaldırıldığını söyledi. Yapılacak referandumla değişecek olan 26 anayasa maddesinin 24'ünün sıradan maddeler olduğunu savunan HEPAR Genel Başkanı, anayasa değişikliği ile AK Parti'nin yargıyı ele geçirmeye çalıştığını belirterek, "Bakıyorsunuz hakim ve savcılar yüksek kurulunu tanımlayan maddeler. Bunların 'hukuk'u ele geçirmek için yaptıkları manevradan başka bir şey değil."

Bu haber toplam 1028 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri