Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pamukoğlu:"Tavla oynatacağım"

25 Ocak 2009 / 08:31
Pamukoğlu, partisinin olağan kurultayında çok sert mesajlar verdi. TRT'nin Kürtçe kanalını şu sözlerle eleştirdi ve partisinin vaatlerini sıraladı.

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, partisinin olağan kurultayında çok sert mesajlar verdi.

Ankara Atatürk Spor Salonu’ndaki kongrede konuşan Pamukoğlu konuşurken Ergenekon kapsamnında basılan ART TV’den görüntüler duvarlara yansıtıldı. Pamukoğlu salona Plevne Türküsü eşliğinde girdi. Kongreye 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş da başarı mesajı gönderdi.

Pamukoğlu, “Bu partinin kuruluş sebebi şeriatçıların ve Kürtçülerin Cumhuriyeti yıkmalarının önünü kesmektir. Biz bu ülkeyi 11 Kasım 1938’e götüreceğiz. YÖK’ü kaldıracağız,, devlet üniversitelerini parasız yapacağız.  Bugün özelleştirme adı altında ülke veriliyor. Bizim hudutlarımızda (Bu ülke satılıktır) yazıyor. İstanbul’da konstantin kurulmaya çalışılıyor. Bizim dönemimizde AB ile ilişkiler dondurulacaktır” dedi. 

Pamukoğlu, iktidara geldiklerinde Deniz Feneri davasından Alman mahkemelerinin mahkum ettiği herkesi tekrar yargılayacaklarını da söyledi.

TAVLA OYNATIRIM

Pamukoğlu, “Yüreğimizde bir Kürt devleti inşa ediliyor.  Dağdakiler İmralı ile çalışıyor. Bizdeki hükümet ise Talabani ve Barzani ile çalışıyor. TRT’de Kürtçe yayına başladı. Şeş TV diyorlar. Ben o şeşe bir de beş ilave edip tavla oynatacağım. Federe devlet kuracaklarmış gel de kur” diye konuştu.  Kuzey  Irak’ta yaşanan Çuval Olayı ile ilgili olarak da sert açıklamalarda bulunan Pamukoğlu, “Bu olaya izin veren herkes Türk yargısının önünde hesap verecektir” dedi.

Pamukoğlu, “Bir PKK itirafçısının sözü ile medyada haber yapanlar, ülkesine her şeyini veren gazimizin hazin sonunun müsebbibi olmuştur. Bu gemi batarsa ambardaki farelerin hiçbiri yüzerek kurtulamazlar. Gazi albayımız sizlere onuru ile cevap verdi İşte sonuç, kına yaksınlar” dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 994 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri