Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paraları unutun, vermeyeceğim

13 Ekim 2008 / 10:30
Şöförlerden yapılan kesintilerle ballı hayat yaşayan Derviş Günday, bütün tezgah ortaya çıkmasına ve Sanayi Bakanlığı'nın uyarısına rağmen parayı geri vermiyor.
Usulsüz bir şekilde emekli olan eski Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı ve CHP Çorum Milletvekili Derviş Günday ile Ankara Şoförler Odası Başkanı Ali Ekber Akyol, Sanayi Bakanlığı'nın uyarısına rağmen aldıkları paraları iade etmiyor.

Sanayi Bakanlığı müfettişleri önceki yıl Ankara Şoförler Odası'nda inceleme yaptı. İncelemede, odanın eski başkanlarından Derviş Günday ve mevcut başkanı Ali Ekber Akyol ile 16 eski yönetim kurulu üyesinin Bağ-Kur primlerini esnafın parasıyla ödedikleri tespit edildi. Bakanlık, SSK'dan söz konusu kişilerin emekli maaşlarının iptalini istedi.

Günday ve Akyol'un da aralarında bulunduğu üç kişinin emekli maaşı kesildi. Ardından bakanlık, odadan söz konusu kişilerin aldığı emeklilik primi ve bugüne kadarki tüm maaşların yasal faiziyle birlikte tahsil edilmesini istedi. Ancak usulsüz emekli olanlar arasında yer alan mevcut başkan Ali Ekber Akyol, paranın tahsili yönünde hiçbir girişimde bulunmadı.

Bakanlık, konuyu bir yıl sonra yeniden gündeme getirdi. Ankara Şoförler Odası'na gönderilen yazıda "Oda yönetiminin bakanlığımız talimatıyla tahsil edilmesi istenilen alacaklarının tahsili hususunda gereken hassasiyetin gösterilmediği, konunun savsaklandığı anlaşılmıştır." uyarısı yapıldı. Buna karşılık 2 yıldır ödenmeyen paralar için mahkemeye başvurmayan Oda Başkanı Ali Ekber Akyol, haksız yere alınan emekli maaşlarını iptal eden SSK hakkında 'emekli maaşlarını hukuksuz şekilde kesti' iddiasıyla dava açtı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1020 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri