Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karargah Görüşmesine Açıklama

23.02.2010 17:43
Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek: İşaret ve parola konsunu görüştük.

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yurtdışında olması nedeniyle vekalet görevinin kendisinde olduğunu belirterek, ''Dün bir gazetede de gündeme gelen 'işaret ve parola' konusu olmak üzere, bir değerlendirme yapma ihtiyacı çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı ile görüşme yapılmıştır. Bunun dışındaki tüm bilgiler yakıştırmadır ve doğru değildir'' dedi.

Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı internet sitelerinde, iki günden beri yaşanan bir kısım gelişmelerden de yola çıkarak ''yanlış, yanıltıcı, eksik ve suizanna imkan verecek bir kısım bilgilerin kamuoyuna yansıtılmakta olduğunu'' ifade etti. Cemil Çiçek, şunları kaydetti:

''Bilgi kirliliğinin büyük yoğunlukla yaşandığı bu ortamda, olup bitenlerle ilgili söyleyeceğim şey şudur; Bir; bu bilgilerin çok önemli bir kısmı, doğru olmadığı gibi art niyetlidir. Mevcut konjonktürden istifade eden özel bir amaca yöneliktir. Bunu bilhassa kamuoyunun takdirine sunmak istiyorum.

İki; Sayın Başbakanın yurt dışında olması hasebiyle, vekalet görevi bendedir ve dün bir gazetede de gündeme gelen 'işaret ve parola' konusu olmak üzere, bir değerlendirme yapma ihtiyacı çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı ile görüşme yapılmıştır. Bunun dışındaki tüm bilgiler yakıştırmadır ve doğru değildir.''

Bu haber toplam 1444 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri