Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Parti işine giriyor

11 Temmuz 2008 / 16:19
Devlet Eski Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, AKP'den istifa edeceği gün Sivas'taki yerel gazetelere ilan verdi.
Devlet Eski Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, yeni parti kurma yolundaki adımlarını hızlandırdı. Şener'in, memleketi Sivas'ta yayınlanan bazı yerel gazetelere 'Yeni oluşum hareketi' ile ilgili reklam verdiği görüldü.

Geçen yıl yapılan genel seçimlerde milletvekili adayı olmayarak parlamento dışında kalan, ancak AKP'nin MKYK üyeliğinden ayrılmayarak TOBB Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapan Abdüllatif Şener'in yeni parti kurma yolundaki adımları hızlanıyor.

Şener'in yeni kuracağı partinin adını da oluşturacağı tahmin edilen 'Yeni oluşum hareketi' adlı internet sitesi ile ilgili olarak memleketi Sivas'ta yerel gazetelere reklam verildiği görüldü. Şener'in internet sitesi adıyla verdiği reklamda, hareketin logosu kullanılırken, 'Dürüst bir siyaset için haydi Türkiye' sloganı göze çarptı. Reklamın içerisinde ise, seçim dönemlerinde kullanılan ve sandıkta oy kullanmayı temsil eden 'Evet' yazısı da yer aldı.
Öte yandan Şener'e yakın isimlerin kentte teşkilatlanma yönünde çalışmalar yaptıkları da iddia edildi.

İşte yeni partinin ilanları

Kaynak:
Bu haber toplam 758 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri