Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Parti kurun"

16.08.2009 22:01
Bağımsız milletvekili Kamer Genç Aleviler'e parti kurun çağrısında bulundu.
Genç, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde, Hacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri, Kültür ve Sanat Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ''Alevi-Bektaşi Toplumunun Siyasetten ve Siyasetçiden Beklentileri'' konulu panelde yaptığı konuşmada, Alevi ve Bektaşiler'in din derslerinin seçmeli hale getirilmesini istediklerini anımsatarak, din derslerinin, Anayasa'nın 24. Maddesine aykırı yapıldığını öne sürdü.

Alevi ve Bektaşiler'i parti kurmaya da davet eden Genç, şunları söyledi:

''Gücünüz varsa bir parti kurun, birleşin. Halkın karşısına gidin, oyunuzu alın. İnsanlara bakarken doğru bakmamız lazım. Laik Türkiye Cumhuriyeti devletinin felsefesini, ideolojisini değiştiren zihniyet iktidardayken onlarla uğraşmayıp da muhalefette olan kişilerle uğraşmamız bence sağlıklı bir davranış değil.

Devletin bütün kaynakları bunların elinde. Devletin televizyonları, basın, bunların propagandasını yapıyor. İhaleleri kendi yandaşları dışında kimseye vermiyorlar. Bugün Türkiye'de sermaye bunların eline geçti, biz hala oturmuşuz, Hacıbektaş'ta onların propagandasını yapıyoruz. Hacıbektaş, Aleviler'in Kabe'si. AKP 7 senedir iktidarda. Hangi yatırımı getirmiş, hangi sorunu çözmüş? Her tarafta üniversite açılıyor, burada Hacıbektaş Üniversitesi niye açılmasın.''

Genç, bir dinleyicinin, ''CHP'ye neden geçmiyorsunuz?'' sorusuna Genç, ''Bana kimseden bir davetiye gelmedi ki ben şuraya, buraya geçeyim. Mesele ben değilim'' yanıtını verdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 968 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri