Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Partisine katılan çarşaflıları araştırmış!

21 Kasım 2008 / 11:51
CHP lideri Baykal, partisine katılan çarşaflı bayanlar üzerine konuştu.
Deniz Baykal'ın parti katılım toplantılarında çarşaflı ve başörtülü kadınlara parti rozeti takarak CHP'ye katmasının tartışmaları sürerken Baykal, ise 'açıklama' yapmaya devam ediyor.

CNNTÜRK'te yayınlanan 'Ankara Kulisi' programına katılan CHP lideri Baykal, partisine katılan çarşaflı bayanlar üzerine konuştu. Bizim partimizde yığınla başörülü insan var" diyen Baykal, 'başı kapalı insanların Anadolu'nun gerçeğidir' şeklinde konuştu.


CHP Genel Başkanı, CHP'nin açılımı olarak değerlendirilen çarşaflı üyelerin partiye katılımlarını 'Ben hiç bir zaman buna açılım demedim. Bu duygu içinde olmadım. Bunu siyasi bir olay olarak düşünmenin ötesinde ahlaki ve ilkesel bir tutum olduğunu düşünüyorumé diyerek yorumladı.


'Partisine katılan kapalı kadınların laikliğe karşı olmadığını' söyleyen Baykal, "Ben araştırdım. Partimize katılan o kapalı bayanların evlerinde Atatürk resmi var" dedi.

Öte yandan Baykal CHP'ye katılan örtülü kadınlar için "O çarşaflılar farklı. Masumane örtünmüşler" ifadesini kullanmıştı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1066 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri