Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paşa eşlerini de Kafes'lemişler

25.11.2009 09:14
Kafes Eylem Planı'nda, generallerin özel hayatlarının didik didik edildiği, paşaların “eşleri ve kızları üzerinden tehdit edildikleri” ortaya çıktı.

“Azınlık cemaat liderlerine suikast düzenlemek” ve “öğrencileri müze gemiye toplayıp havaya uçurmak” gibi, tüyler ürperten korkunç eylemlerin yer aldığı Kafes Eylem Planı'nda, cuntacıların çok daha başka “taktik”lerinin bulunduğu da ortaya çıktı...

Kafes Eylem Planı'nda ele geçirilen şifrelenmiş CD'lerde, TSK'da halen görev yapan generallerin “eşleri ve kızları üzerinden tehdit edilmesi”nin planlandığı, bazılarının da tehdit edildikleri ortaya çıktı. Kafes Planı ile birlikte şifrelenmiş CD'de bulunan dikkat çekici bir başka belgede ise orduda görevli generallere şantaj yapılarak kendi taraflarına çekilmesi planı bulunuyor. TSK'dan istifa eden Tümamiral Baha Eren'in eşi ve kızı ile şovmen Metin Uca arasındaki gayri ahlaki ilişkileri şantaj olarak kullanan cuntanın bu şekilde Baha Eren'i kullandığı da ortaya çıktı.

Şifrelenmiş CD'deki bölümde şöyle deniliyor: “Baha Eren paşa ile ilgili Metin Uca projesi çok iyi tuttu. Karısı ve kızıyla ilgili diyaloglar çok iyi... Organizenin en güçlü ayağı haline getirelim ve Baha Paşayı yukarı taşıyalım, kullanabiliriz... Kendisine sunduğumuz imkanlarla bizi tatmin ediyor. Metin Uca medyatikliği ile işe yaradı, partner çevresi genişledi... Kızlar (Dilek, Zuhal, Meral) kadar iş çıkarıyor.”

İNTİHAR ETTİĞİ İDDİA EDİLEN ALBAY'LA İLGİLİ NOT

Öte yandan Kafes Eylem Planı'nda geçtiğimiz günlerde 10. kattaki evinin penceresinden atlayarak intihar ettiği iddia edilen Albay Belgütay Varımlı ile ilgili de notlara rastlandı. ‘Gündemlerim2' isimli belgede “Belgütay Varımlı ile konuşmasının içeriğini değiştirmesi için görüşelim... Özden Paşa'yı rahat bırakmasın” ve “Darbe günlükleri halledilmeli” şeklinde notlara rastlandı. Belgelerde, Özden Örnek ve eşinden alındığı iddia edilen bilgilere de yer veriliyor. ‘Gündemlerim' ve ‘Gündemlerim2' isimli belgelerde, üst düzey komutanların özel hayatlarıyla ilgili çok sayıda not da var.

Notlarda komutanların aile hayatları, sevgilileri ya da çocuklarının özel hayatıyla ilgili bilgiler ve bazı komutanlar ve eşleri ile ilgili görüntüler olduğu anlatılıyor. Ele geçirilen bu bilgi ve görüntülerle komutanların uyarıldığı, örgütün amaçları doğrultusunda çalışmaları için şantaj yapıldığı da anlatılıyor.

GENERAL ŞENEL'E KARISI ÜZERİNDEN TUZAK

Emniyet güçlerince Bektaş'a ait olduğu belirtilen “Gündemlerim 2” isimli belgede, Ergenekon kapsamında gözaltına alınan eski Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel ile ilgili “Erdal Paşa'nın karısı ile Alevi dostlarımızı akademide karşı karşıya getirelim. ‘Erdal Paşa karısını dövüyor' diye dedikodu yayalım” ifadesinin yer aldığı iddia edildi.
İddialara göre, Bektaş'ın dosyasında şantaj yapılacağı belirtilen kişilerden biri de eski Kuzey Deniz Saha Komutanı emekli Koramiral Ahmet Feyyaz Öğütçü. Notlarda, “Feyyaz Paşa bizi zorda bırakırsa karısının erkek arkadaşlarını, kendi partnerlerini ve Nevnihal'in uyuşturucu dosyalarını önüne koyalım” denildiği öne sürüldü.

UCA, AİLE İLE TANIŞIKLIĞINI İNKAR ETMEDİ

Öte yandan gazetemizin ulaştığı Baha Eren'in kızı ve karısıyla ilişkisi olduğu iddia edilen şovmen Metin Uca, Tümamiral Baha Eren ve ailesiyle olan tanışıklığını inkar etmedi. Uca, “Uçuş merakım olduğu için aileyi tanırım. Bunu inkar edemem. Samimiyetim var. Gelir giderdik birbirimize. Baha Paşa ile ailecek tanışırız. Ancak yasadışı hiçbir yapılanmanın, grubun içerisinde olmadım” dedi.

===============

İşte “YUH ARTIK” dedirten talimatlar

-Baha Eren paşa ile ilgili Metin Uca projesi çok iyi tuttu... Karısı ve kızıyla ilgili diyaloglar çok iyi... Organizenin en güçlü ayağı haline getirelim ve Baha Paşa'yı yukarı taşıyalım... Kullanabiliriz... Kendisine sunduğumuz imkanlarla bizi tatmin ediyor (...) Metin Uca medyatikliği ile işe yaradı... Partner çevresi genişledi... Kızlar (Dilek, Zuhal, Meral) kadar iş çıkarıyor.

-Manolya Güneş'in çok iyi irtibatları var, iyi istihbarat topluyor... Veli başkan, Levent başkan ve fabrikatör çok memnun... Kendisi Ermeni dostlarımızdan... Sevil Örnek, bavul ticaretiyle bize ulaşması gereken dosyaları ve misafirlerimize ulaşacak hediyeleri partneri ile beraber (Dodi) ulaştırdı, çok sadık.

-Sema Özen, Nuri Ayaz, Hüsniye Yanar, Mustafa Tütüncü ile yapılabilecek projeler hakkında rapor hazırlansın, tek muhatap belirlensin, sonuçlara ne kadar müdahale edebiliyoruz? (Nuri ve Sema arasındaki ilişkiyi değerlendirelim.)

-Fikret Güneş Amiral'in eşi Manolya Hanım'ın Gümüşhane'deki Rahip Karabet... ile buluşturulması... Eleni Kilimci Hanım ilgilenecek. (...) Dilek Bozkaya'nın elindekilerin Av. Serdar Öztürk üzerinden L.Göktaş'a gönderilmesi...

-Belgütay Varımlı ile konuşmasının içeriğini değiştirmesi için görüşelim... Özden Paşa'yı rahat bırakmasın... Darbe günlükleri halledilmeli (Sevil beyanat vermeli, Tolga'nın filmlerinin reytingleri yükseltilmeli vb...)

-Erdal Paşa'nın karısı ile Alevi dostlarımızı akademide karşı karşıya getirip, farklı cephe oluşturalım... “Erdal Paşa karısını dövüyor” diye dedikodu yayalım... Feyyaz Paşa bizi zorda bırakırsa karısının erkek arkadaşlarını, kendi partnerlerini ve Nevnihal'in uyuşturucu dosyalarını ve görüntülerini önüne koyalım.

-Abdullah Gavremoğlu kendini çok iyi gizledi, açık vermedi... TÜBİTAK'taki gizli projeleri takip ediyor... Ermeni dostlarımızın ve Sayın Ünal İnanç'ın özel referansı, sınırsız desteklenmeli... Fikret Güneş, karısı vasıtasıyla Ermeni dostlarımız ve Ermeni ayağımız ve bizi çok iyi tatmin ediyor

Kaynak:
Bu haber toplam 1958 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri