Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paşa'dan Bakan'a F. Gülen baskısı

29.04.2010 11:07
Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, MGK Genel Sekreteri sıfatıyla ziyaret ettiği Milli Eğitim Bakanı’na bakın nasıl bir "emr-i vaki"de bulunmuş...

 

Emekli Orgeneral Kılınç, MGK Genel Sekreteri sıfatıyla ziyaret ettiği Milli Eğitim Bakanı’na “Fethullah Hoca’nın okullarını kapatamadık. Siz bu özel okulların hepsini kapatın” demiş

Eldiven, Sarıkız, Ayışığı gibi darbe planlarının gündeme geldiği 2004’te Hükümet’e dönemin MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç tarafından tüm özel okulların kapatılmasının teklif edildiği ortaya çıktı. Ergenekon davası sanığı Kılınç’ın şok teklifini 6 yıl sonra o dönem Milli Eğitim Bakanı olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik açıkladı.

FETHULLAH HOCA OKULLARI İÇİN

MGK Genel Sekreteri Kılınç’ın resmi üniforma ile Bakanlıktaki makamına öneriyi iletmek için geldiğini söyleyen Çelik şöyle konuştu: MGK Genel Sekreteri bana “Fethullah Hoca’nın okullarını kapatamadık. Siz bu özel okulların hepsini kapatırsanız, onları da kapatmış oluruz” dedi. Ben de “Paşam, bunu duyan olursa, memlekete komünizm geldi derler. Ne siz söylemiş olun, ne ben duymuş olayım. Bakın Rusya’da bile özel okulculuk yüzde 10’a ulaştı, bizde yüzde 3’lerde. Bu çok vahim bir teklif” dedim.

ALEVİLİK İÇİN BAĞLAMA DERSİ

Orgeneral Kılınç’ın 2 önerisi olduğunu söyleyen Çelik, “Bir diğer isteği de okullara bağlama dersi konulmasıydı. Orada öğrencilere Alevilik anlatılacakmış. Birileri de ondan istemiş. Biz zaten müfredatta Alevilik için çalışma yapmıştık. Birileri kendince pire sandığı şey için yorgan yakacak bir anlayışta. Böyle bir şey olur mu” dedi.

Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri