Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paşalar'a Sulu Yemek!

03 Temmuz 2008 / 07:38
Normal prosedürde terör zanlılara ekmek arası kaşar ve meyve suyu veriliyordu. Ancak prosedür paşalar için değiştirildi
Mehmet Köpüklü'nün haberi

Ergenekon soruşturması kapsamında İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan 3'ü paşa 21 zanlıya Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü yemekhanesinden sulu yemek getirildi. Normal prosedürde terör zanlılara ekmek arası kaşar ve meyve suyu veriliyordu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki merkez binasında Ergenekon soruşturmasının ardından hareketli saatler yaşanmaya başlandı. Savcı Zekeriya Öz, gece saat 24.30'a kadar Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde bizzat soruşturmanın başında yer aldı.

KAŞAR EKMEK OLMAZ

Sabah saat 09.00'dan itibaren zanlıların avukatları sırayla müvekkilleriyle görüşüp "Bir isteklerinin olup olmadığını, kötü muamele görüp görmediklerini" sordu. Daha sonra avukatlar “İfade alınacağı zaman size haber vereceğiz” denilerek emniyetten gönderildi.

Polis zanlılara yemek konusunda bir isteklerinin olup olmadığını sordu. Zanlıların tamamı, "Özel bir şey istemiyoruz" karşılığını verdi. Polis olası bir zehirlenme olayına karşı özel lokantalardan yemek getirmedi, ancak paşalara ekmek arası kaşar peyniri de ikram etmedi. Bunun üzerine Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde personel için hazırlanan sulu yemek getirildi.

AYRI NEZARETHANE

Gözaltına alınan 21 zanlının hepsi ayrı ayrı nezarethanelere konuldu. Kendilerine bir zarar vermelerinin önlenmesi için de kemer ve ayakkabı bağları da alındı. Moralleri bozuk olan paşalar ile polisler “Neden gözaltına alındıkları” konusunda uzun süre sohbet etti.

Kaynak:
Bu haber toplam 904 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri