Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paşaların ölüm listeleri

02 Temmuz 2008 / 12:33
TSK için iki önemli isim, ikisi de iyi istihbaratçı... Şimdi bu iki isim gözaltında ve önemli bir suçlamayla karşı karşıya...
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan emekli orgenerallar Hurşit Tolon ve Şener Eruygur için ilginç bir iddia ortaya atıldı. İngiliz The Independent gazetesinde yer alan haber-yoruma göre iki paşa Orhan Pamuk'u öldürecekmiş!

Dünya Türkiye'deki Ergenekon gözaltılarını konuşuyor. Dünya medyası Ergenekon'u verirken, iktidar-muhalefet kavgasına ve operasyonun zamanına dikkat çekti. Ergenekon'la ilgili en ilginç yorum ise İngiliz The Independet'ten geldi.

Independet, Ergenekon operasyonuyla ilgili gözaltına alınan genarellerin devlet destekli bir çetenin üst düzey üyeleri olduğunu yazdı. Haberin satır aralarında ise bomba etkisi yaratacak ilginç bir iddia yer alıyor. Gazeteye göre emekli iki paşa, Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Orhan Pamuk'u öldürtmeyi amaçlayan planların içerisinde yer alıyor.Haberde, yakalanan generallerin Sarıkız ve Ayışığı isimli darbe planlarının da mimarları olduğu belirtildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 912 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri