Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Patlayan ampul:Seçim Bombası

23 Ocak 2009 / 10:12
Uyanık bir reklamcı, "Pimi çek ampulü patlat" sloganı ile CHP'lileri mest edecek bir seçim bombası patlattı.
İstanbullu girişimci, seçimler öncesi ilginç bir ürüne imza attı. AKP'yi hedef alan 'plastik bombanın' pimi çekilince ampul şeklindeki başlık patlıyor, CHP yazan konfetiler saçılıyor


YEREL seçimler öncesi hummalı bir çalışma dönemine giren partiler, afiş, flama, bayrak gibi hazırlıklara yapadursun İstanbullu reklamcı ilginç bir ürün geliştirdi. Reklamcı Timur Göksoy ucuna yerleştirilmiş ampulü patlatıp konfeti saçan bir cihaz tasarladı. Maçlarda kullanılan konfetilerden esinlendiğini belirten Göksoy, CHP'lilerin söz konusu ürüne büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Ürünün kullanımı oldukça pratik. Pim çekildiği anda ampul görünümündeki plastik başlığı basınçla patlıyor. Üzerinde CHP yazan konfetiler etrafa saçılıyor. Konfeti bombası, Deniz Baykal'ın son İstanbul gezisi sırasında kullanıldı. Bomba CHP'lilerin de büyük ilgisini çekti.

Yıllar önce merhum Erdal İnönü'nün limonlu ve Tansu Çiller'in iki anahtarlı afişlerini hatırlatan Göksoy, halkın artık klasik seçim kampanyalarından sıkıldığını söyledi. Ampulü patlatan konfeti tüpü ile ilgili AKP'den henüz bir tepki gelmediğini belirten Göksoy, her seçim döneminde bazı simgelerin öne çıktığını bu seçimde de yolsuzluk ve ekonomik krizi hedef alan kampanyaların etkili olacağını vurguladı.
Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri