Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Perinçek ne düşünüyor?

17 Temmuz 2008 / 14:57
Şule Perinçek, Ergenekon Operasyonu Kapsamında Tutuklanarak Cezaevine Konan Eşi İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i Ziyaret Etti.
Şule Perinçek, Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanarak cezaevine konan eşi İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i ziyaret etti. Perinçek, Doğu Perinçek'in iddianameyi saçma olarak değerlendirdiğini söyledi.

Şule Perinçek, Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanarak cezaevine konan eşi İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde ziyaret etti. Bir grup partili ile cezaevine gelen Perinçek, yaklaşık bir saat eşi ile camlı ortamda telefonla görüştü. Cezaevi çıkışı basın mensuplarının sorularını cevaplayan Perinçek, Doğu Perinçek'in iddianameyle ilgili değerlendirmelerini anlattı.

Doğu Perinçek'in gizli görüşmelerle ilgili 'Ben hiçbir zaman bu kişilerle birlikte olmadım.' dediğini belirten bayan Perinçek, "Doğu Perinçek'in her zaman yanında koruma polisleri vardı. Girdiği çıktığı yerler, tarihler bellidir. Bu konuda savunma cümlesi kurmak bile bana anlamsız geliyor. 'Boş bir iddianame' dedi. Ben de ona 'Doldurmaları imkansızdı' dedim. Elde bir şey olmayınca boş olması kaçınılmazdı zaten. Gizli tanıklarla ilgili görüşlerini söyledi. 'Gizli tanıkların bizim davamızda kullanılması imkansız' dedi. Gizli tanıklarla ilgili yasa 5 temmuz tarihli. Ondan önce ifadeleri alınmış. Gizli tanıkların ifadeleri geçersiz. Yasası olmadan onu uygulayamazsınız. Türkiye'deki hukuk bu. Bir çırpınış içinde oldukları için hukuksuzluk içindeler. Siyasi bir davayı hukuka sığdırmaya çalışıyorlar, o da o kalıba girmiyor. Bu gizli tanık işinin de birkaç gün sonra hukuki olmadığı ortaya çıkacak." dedi.


sondakika
Bu haber toplam 742 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri