Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Perinçek üst düzey mason çıktı

12 Eylül 2008 / 15:39
Ergenekon delil klasörlerinde yer alan belgeler şaşırtmaya devam ediyor. Klasörlerdeki bilgilere göre İP Genel Başkanı Doğu Perinçek üst düzey bir mason!
Ergenekon tutuklusu Erkut Ersoy'a ait belgeler arasında bulunan ve Ümit Sayın ile Adnan Akfırat arasında geçen MSN konuşmalarını içeren belgede doğu Perinçek'in mason olduğundan bahsediyor.

Sayın aynı klasördeki bir mektup da ise hoşlanmadığı bir kişinin mason locasına girmesine engel olması için Perinçek'ten yardım istiyor. Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile samimi fotoğrafları yayınlanan Doğu Perinçek'in üst düzey bir mason olduğu ortaya çıktı.

Ergenekon tutuklusu Erkut Ersoy'un elektronik postalarının incelenmesi sonucu ulaşılan belgeler arasında Doç. Ümit Sayın ile gazeteci Adnan Akfırat'ın msn yazışmaları bulunuyor. Konuşmalarda Ümit Sayın mason olmak için uğraşan Akfırat'a masonluk ritüellerini anlatıyor ve Doğu Perinçek'in de mason olduğunu söylüyor.

ADNAN SAYS( ADNAN AKFIRAT): İç gruba girmek için ne gerekiyor.
XYZ( ÜMİT SAYIN): Ananı babanı bile gözden çıkaracak kadar davamıza sahip olduğunda iç gruba girebiliyorsun. Çekirdek grup çok gizlidir. Doğu Bey'de çekirdekte.

Akfırat, Sayın'ın sözleri karşısında şaşkınlığını gizleyemiyor.

ADNAN SAYS( ADNAN AKFIRAT): Bana bile bugüne kadar belli etmedi.

XYZ( ÜMİT SAYIN): belli etmeyecek tabi. sen katılınca sen de belli etmeyeceksin.

ADNAN SAYS( ADNAN AKFIRAT) : Fark edilirse bir şekilde?

XYZ( ÜMİT SAYIN): Gizleyemeyecek duruma gelirsen benim yaptığımı yaparsın. Locadan bilgi sızdırıyorum dersin.

ADNAN SAYS( ADNAN AKFIRAT): Bu işe ısınmaya başladım.

Mason adayı Akfırat'a 1990 yılında mason locasına kayıt olduğunu anlatan, sürekli olarak gizlilik ve emir komuta zincirinin altını çizen Sayın, Perinçek'in masonluğunun İngiltere üzerinden olduğunu söylüyor.

XYZ SAYS( ÜMİT SAYIN): İngiltere'de mı5 ve mı6 büyük ölçüde masonlardan oluşur. Doğu beyin asıl tanışıklığı da oradan geliyor.

Msn yazışmalarında, mason localarının üyelerini gizlemek için başvurduğu ilginç yöntemler hakkında bilgi veriliyor.

ADNAN SAYS( ADNAN AKFIRAT): Üyeler dernekler masasına bildiriliyor mu?

XYZ SAYS( ÜMİT SAYIN): İçişleri Bakanlığı'na bildirilmeleri lazım. Ama yaşayanlar yerine ölen eski üyelerini bildiriyorlar merak etme:) hem öyle herkesin listesi locada tutulmuyor. Asker mitçi gazeteciler savcılar polis müdürleri büyük işadamları bürokratlar rektörler siyasetçiler falan.

"KARDEŞ SEVGİLERİMLE"

Perinçek'in masonluk bağlantısını gösteren deliller msn yazışmaları ile sınırlı değil. 98. klasörde bulunan ve Ümit Sayın tarafından Doğu Perinçek'e yazılan mektup şaşırtıcı bir sonla bitiyor. Amerika'da yaptığı faaliyetleri Perinçek'e rapor eden Sayın, 1997 tarihli mektubunu masonlar arasında kullanılan "kardeş sevgilerimle" ifadesiyle bitiriyor.

Ümit Sayın 1997 tarihli bir başka mektupta Tuncay Uslu isimli üst düzey bir masona övgü ve iltifatlarda bulunduktan sonra bazı problemleri için yardım istiyor. Birçok yazışmada adı sadece Doğu Bey olarak geçen Doğu Perinçek bu mektupta soyadı ile birlikte anılıyor.

ÜMİT SAYIN: Ben masonum diye mason olmadan dolaşan Cerrahpaşa farmakolojiden Gökhan akkan isimli haricinin bizim cemiyete girdiğini öğrendim. Halbuki... Büyük locaya mektup yazarak bu kişinin cemiyete alınması konusundaki sakıncaları belirtmiştik sizi ve doğu Perinçek'i de durumdan haberdar etmiştik.
Kaynak:
Bu haber toplam 1644 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri