Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Peygamberimiz ve derin devlet

10.12.2009 18:09
Hilal Kara ve Abdullah Kara, 'Asr-ı Saadette Derin Fitne' yi yazdılar.

Allah Resulü'nün (a.s.m.) Derin Devlet Mücadelesi

Her zaman diliminde olduğu gibi Peygamber Efendimizin (a.s.m.) yaşadığı dönemde de fitne ve fesat çarkları büyük bir hızla dönüyordu. İlk vahyin geldiği andan itibaren hak ile batılın mücadelesi de başlamıştı.

Fitnenin kaynağında menfaate dayalı düzenin bozulmasını istemeyen güç odakları vardı.

Tıpkı günümüzde olduğu gibi.

Güç ve otoriteyi elinde tutmak isteyen menfaat ve çıkar grupları, İslâma düşmanlık ortak paydasında birleşmişlerdi. Bu şer odakları başta Resulüllah (a.s.m.) olmak üzere, Müslümanları yolundan çevirebilmek, İslâma meyilli olanları korkutarak caydırmak adına sürekli planlar hazırlayıp uygulamaya koymuşlardı. Kimi zaman korku damarını kullanmışlar, kimi zaman mal-mülk-makam teklif etmişler; başarısız kaldıklarında da hemen dedikodu, yalan, iftira silahına sarılmışlardı.

Tıpkı günümüzde olduğu gibi.

Asr-ı Saadette Derin Fitne kitabının satırlarında yolculuk yaparken, sadece fitne ateşini değil, o menhus ateşi yakan elleri ve o ellerin sahiplerini daha yakından tanıyacaksınız. İsimler, resimler ve mekanlar değişse de fitnenin karanlık ve derin dehlizlerinde aynı oyunların nasıl ve kimler tarafından, hangi yöntemlerle tezgahlandığına şahit olacaksınız.

En önemlisi de, yaşadığımız ve yaşayacak olduğumuz derin fitne tezgahları karşısında nasıl bir yol izleyeceğimize dair önemli ipuçları bulacaksınız.

Kitaba ulaşmak için TIKLAYINIZ

Bu haber toplam 1540 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri