Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pikniğe gidiyoruz diye çıktılar

20 Mayıs 2008 / 23:31
19 Mayıs tatili nedeniyle Burdur'da bir gölete balık tutmaya giden 8 öğrenciden 3'ü boğuldu
Burdur'da gölet 3 öğrenciyi yuttu
19 Mayıs tatili nedeniyle Burdur'da bir gölete balık tutmaya giden 8 öğrenciden 3'ü boğuldu.

Evlerinden bugün "Pikniğe gidiyoruz" diyerek ayrılan ve merkeze 4 km. mesafedeki Askeriye köyünün sulama göletine giden Burdur Anadolu Lisesi öğrencilerinden Halil Kara (16), Çağlar Ocak (16), Emre Ünsal (16), Uğur Elagöz (16), Ali Can Ayko (16), Bayram Bozkurt (16), Hüseyin Emre Pak (16) ve Sercan Özçelik (16) balık tutmak amacıyla elbiselerini çıkardıktan sonra göletin çevresine dağıldılar

Saat 10:15 sıralarında, 8 arkadaştan Çağlar Ocak'ın gölet çevresindeki bataklık bölgede boğulmakta olduğunu gören arkadaşları Ocak'ı kurtarmak için suya girdiler. Ancak bataklık bölgede Çağlar Ocak'la birlikte Halil Kara ve Emre Ünsal da sulara gömüldü. Arkadaşlarının durumunu gören ve suya girmediği için dışarıda olan Uğur Elagöz'ün haber vermesi sonucu; suyun içerisinde bir ağaca tutunarak boğulmaktan kurtulan diğer 4 öğrenci köylüler tarafından kurtarıldı.

Olayın haber alınması ile Burdur Belediyesi AKUT, Sivil Savunma ve itfaiye ekipleri olay yerine gelip çalışmalara başladı. Halil Kara'nın cansız vücudu soğuk sudan çıkarıldı. Boğulan diğer iki öğrenci için Antalya'dan gelecek balık adamlar bekleniyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri