Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK'da infaz ve kaçış yaşanıyor

16.09.2009 11:44
Türkiye, İran ve Suriye ile Avrupa ülkelerinde sürdürülen etkili operasyonlar sonucunda karmaşa yaşayan terör örgütünde son olarak ''örgütü dolandırdığı belirtilen 3 kişinin 'infaz' edildiği'' öne sürüldü.
Terör örgütü PKK'nın ''silah bırakması ve tasfiyesinin'' tartışıldığı dönemde örgüt içi kavgaların da arttığı bildirildi. Terör örgütünün dağılması endişesiyle Avrupa'ya geçmeye çalışan örgüt mensuplarının arttığı ifade edildi.

ÖRGÜTÜ DOLANDIRAN 3 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ
Güvenlik birimlerinin tespitlerine göre, örgütün ''Diyarbakır sorumlusu'' olduğu belirtilen ''Ziya'' kod adlı Engin Çatak ile yardımcısı ''Zinar'' kod adlı Ömer Kılıç ve örgütün lojistik işlerinin başında bulunduğu ifade edilen ''Yusuf'' kod adlı Aslan Kalkan örgüte ait 900 bin TL ile kaçtı. Bu kişiler Lice kırsalından Van'a geçerek oradan İran'ın Şehidan bölgesine gitti. Buradan Avrupa'ya geçmeye hazırlandıkları ifade edilen 3 kişi, ''Numan'' kod adlı Mehmet Dağ adındaki terör örgütü sorumlusuna bağlı kişilerce yakalanarak ''infaz'' edildi.

56 PKK'LININ ÖLDÜRÜLDÜ 23'Ü ÖRGÜTTEN KAÇTI
Öte yandan, terör örgütünün sorumlularından Mustafa Karasu, ''basın açıklaması'' yaparak son bir ay içinde Türkiye, İran ve Suriye'de devam eden operasyonlarda 56 örgüt mensubunu ''kaybettiklerini'' ifade etti. Aynı dönem içinde 23 kişinin de örgütten kaçtığını duyuran Karasu, ayrıca geçen hafta Türk Silahlı Kuvvetlerince düzenlenen operasyonlarda ''Cudi'', ''Faraşin'', ''Kemal'', ''Kato'', ''Aslan'', ''Samura'' ve ''Dirgeş'' kod adlı örgüt mensuplarının da öldüğünü belirtti.
Bu haber toplam 1640 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri