Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Perinçek'in Almanya'daki sır iki yılı

21.12.2009 09:40
Önce PKK ile kesişen sonra Türkçülükte karar kılan Doğu Perinçek'in bu keskin dönüşünün Almanya'da geçen 2 sır yılında saklı olduğu öne sürülüyor.

Kod adı ‘Fabrikatör’ diye anılan ve Ergenekon yöneticisi olmakla suçlanıp tutuklanan Doğu Perinçek’in, aydınlatılamayan iki yılından söz edilir hep.

 

Almanya’da geçen iki yılından.

 

Perinçek’in son eri ve istihbarat dünyasının hafif meşrep oğlanından başka kimsenin bilmediği de öne sürülür bu iki yılı.

 

Hatta Perinçek’in tutuklanmasından bu yana, onun tetikçiliğine soyunan ve ne idüğü belirsiz bir odadan ben de dahil bazı kişi ve kurumlara karavana atışlar yapan bu hafif meşrep oğlanın da aydınlatılamayan yılları olduğu anlatılır.

 

Onun sır sanılan bu utanç dolu yılları başka bir yazı konusu�

 

Asıl konumuz Perinçek’in karanlıkta kaldığı söylenen iki yılı!

 

Mehmet Eymür gibi ülkeyi kontr-terör kavramıyla kaynaştıracak kadar derin ilişkilere hakim birinin bile mutlaka çözülmesi gerektiğine dikat çektiği iki yıl!

 

Bugün, tarihin en büyük davasının iddia makamı olan Ergenekon savcılarının bile içinden çıkamadığı iki yıl�

 

Araştırmacı-Yazar İlhami Yangın’ın Bilge Oğuz Yayınları’ndan çıkan “Osmanlı’da Sosyalizm” kitabının satır aralarından süzülen şifrelerde gizli galiba bu yılların cevabı.

 

Yangın, yıllar süren bir araştırmanın ürünü olarak piyasaya çıkardığı Osmanlı’da Sosyalizm kitap çalışmasında, Türkiye’deki Aydınlık ve İşçi Partisi akımının bilinmeyen yönlerine işaret etmiş.

 

Kesinlikle okunmasını tavsiye ettiğim çalışmada, Şefik Hüsnü önderliğinde gelişen bu akımın, gayri milli unsurlarca desteklendiğini belgeleriyle ortaya koymuş.

 

Tıpkı bugünkü algılanış şekliyle Türkçülüğün destek bulduğu gayri milli unsurlar gibi.

 

Hatırlayacak olursak, Türkiye’de Türkçülük hareketinin önderi de Moiz Kohen adlı bir Yahudiydi.

Bir Haham çocuğu olan Moiz Kohen sonradan Munis Tekinalp adını almıştı.

 

İşte Şefik Hüsnü’ye de İşçi Partisi’nin (o günkü adıyla Türkiye İşçi ve Çiftçi Sosyalist Fırkası) yayın organı Aydınlık Dergisi’nin finansmanı için merkezi Berlin’de bulunan Yahudi İttihadı destek verir.

 

Bu destek Şamisi adında bir Yahudi üzerinden transfer edilir.

 

Üstelik akımın önderi sayılan Şefik Hüsnü de bir dönme değil “safkan” Yahudi’dir.

 

Şefik Hüsnü’yü, Dobruca Yahudilerinden Simon Ginsberg'in oğlu Roland Ginsberg’in bir sosyalist örgütlenmeye teşvik ettiği ve onunla birlikte, bugünkü adıyla İşçi Partisi’ni kurduğu göz önüne alındığında, bu akımın hangi gayri milli unsurlarca desteklendiği daha iyi anlaşılıyor sanırım.

 

İddiaya göre yine bir Yahudi olan Şefik Hüsnü ile Roland Gisberg’e, gerek İşçi Partisi gerekse Aydınlık Dergisi için mali destekte bulunan Yahudi İttihadı, farklı bir ad altında hala faaliyet göstermektedir.

 

Bingo dediğinizi duyar gibiyim!

 

Özellikle Aydınlık ve İşçi Partisi’nin, bölücü terör örgütü PKK ile yakın zaman önceye kadarki sıkı ilişkisini bir kenara bırakıp, yine bir Yahudi senaryosu olan Türkçülük ayarında ulusalcı bir çizgiye kaymasının şifrelerini çözdüğünüzü hissediyorum.

 

Çözülenin sadece bunların şifreleri olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz�

 

Perinçek’in ve hafif meşrep oğlanın Ergenekon operasyonları için, “ABD-İsrail” planı yakıştırmalarının da şifreleri saklı burada.

 

Bu yakıştırmalar ve bu naraların asıl sebebi, “bize sahip çıkın yoldaşlar” çığlığını duyurmaya çalışmaktan başka bir şey değil aslında.

 

İşte Perinçek’in o sır denilen iki yılı bu tarihi serüvende saklı galiba.

 

Sırra kadem basılan yer Almanya

 

Yahudi İttihadı’nın başka bir adla devam ettiği yer de Almanya

 

Hala maymuncuğa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız size son bir adres daha; Perinçek’in son eri, yani istihbarat dünyasının hafif meşreb oğlanı�

 

Zihni ÇAKIR / Cafesiyaset

 
Bu haber toplam 1798 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri