Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK elebaşı kör oldu

22 Eylül 2008 / 14:10
Onlarca insanın hayatını kaybettiği baskınların emrini veren ve PKK'nın önemli isimlerinden olan, Öcalan'ın da yakın arkadaşı "BOTAN" kör oldu.
Terör örgütü PKK'nın sözde başkanlık konseyi eski üyesi olan ve bir dönem teröristbaşı Abdullah Öcalan'a en yakın isimlerden olan 'Botan' kod adlı Nizamettin Taş'ın iki gözünün de görme yeteneğini kaybettiği öne sürüldü.

PKK'nın silahlı mücadele yürütmesine karşı çıktığı için 5 yıl önce örgütten ayrılarak Osman Öcalan ile birlikte 'Yurtsever Demokrat Parti (PWD) örgütünü kuran ve halen Kuzey Irak'ta kalan örgütün sözde eski başkanlık konseyi üyesi Nizamettin Taş'ın iki gözünün de kör olduğu iddiası ortaya atıldı. PKK karşıtı yayın yapan bir internet sitesi, PKK içinde silahlı faaliyet yürütürken çıkan çatışmada bir gözünü kaybeden, diğer gözü darbe alan Taş'ın uzun süre tedavi görmesine rağmen her iki gözünü de kaybettiği ileri sürüldü.

Terörist, Abdullah Öcalan'ın Şam'da bulunduğu sırada uzun yıllar yanında kalan ve kendisine en yakın isimlerden biri olan Nizamettin Taş, yıllarca 'Botan-Behdinan' olarak adlandırdığı Hakkari, İran ve Irak sınırındaki bölgede sorumlu düzeyde faaliyet yürüttü ve çok sayıda güvenlik görevlisinin şehit edildiği saldırıları yönettiği kaydedildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 830 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri