Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK ile DTP anlaştı

22 Ekim 2008 / 08:57
DTP bugün yangına körükle gitti. Ahmet Türk'ün sözleri tepki uyandırdı. Sabih Kanadoğlu, DTP'yi resmen bölücülükle suçladı...
DTP bugün yangına körükle gitti. Meclis yerine Diyarbakır'da grup toplantısı yapıldı. DTP'liler Öcalan'ı Kürt halkının önderi olarak gördü. İmralı'ya DTP heyetinin gönderilmesini ve cezaevi sisteminin değiştirilmesini istediler. Ahmet Türk, "PKK soykırım sonucu doğmuştur" dedi.

Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Star Ana Haber'de, Ahmet Türk'ün sözlerini değerlendirdi. Kanadoğlu, 'gereken önlemler alınmazsa bu tarz konuşmaları daha çok duyacağız' diyerek, DTP'nin PKK ile işbirliği içinde olduğunu savundu.

İşte Kanadoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları;

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMIYOR

"Terörle mücadele eden hiç bir ülke terör örgütüyle iş birliği yapan siyasi kuruluşa izin vermez. Eğer bir siyasi kuruluşun, terörle işbirliği içinde olduğunu görüyorsanız ve bu konuda açılmış dava var ise, bundan önce de aynı konuda bir kaç dava açılmıştı ama sonuç çıkmadı. Bu durum doğrudan doğruya demokrasinin gerekli olan önlemleri almamasının sonucudur."

ORTADA PKK İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE BİR PARTİ VAR

"Ortada kesinlikle Türkiye'nin bölünmesini isteyen bir terör örgütü vardır, bu terörle işbirliği içinde olan bir siyasi parti vardır. Eğer gerekli önlemler alınmayacaksa, daha çok bu tarz konuşmalarla karşı karşıya kalacağız. İngiltere İspanya ne yaptıysa biz de onu yapma hakkına sahibiz."

Kanadoğlu, Ergenekon davasında ilk gün yaşanan kargaşayla ilgili de şunları söyledi;

ADALET BAKANLIĞI GEREKENİ YAPMALIYDI

"Görülen karmaşa ve kargaşa her sade türk vatandaşını üzen, kıran ve inciten bir tablodur. Adil yargılanma hakkı bir bütündür, bir genel kavramdır ama bir genel kavramın altında mevcut olan savunma hakkı vardır. Bunu da sağlayacak olan bir fiziki şarttır. Bunu da sağlayacak olan Adelet Bakanlığı'dır. Günü belli olan, sanık adedi belirlenmiş olan, avuktlarının kaç kişiden oluştuğu bilinen duruşmayı böyle zora sokmanın anlamı yoktur."

(Yasal uyarı: Kaynak gösterilmeden bu haber alınamaz...)
Kaynak:
Bu haber toplam 890 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri