Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'da PKK'ya büyük darbe

13.12.2009 18:37
İstanbul'da terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda biri kadın 7 kişi yakalandı.

Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri'ne bağlı ekipler, yasa dışı terör örgütüne yönelik operasyon yaptı. Örgüt içinde faaliyet gösteren ve muhtelif tarihlerde örgüt adına İstanbul genelinde eylem yapan 1'i kadın 7 kişi, düzenlenen operasyonlarla yakalandı. 7 şüphelinin İstanbul'daki molotofkokteylli korsan gösteri, araç kundaklama ve bombalama eylemlerini gerçekleştirdikleri belirlendi.

Kandil Dağı'nda bir ay bomba eğitimi aldığı öğrenilen kadın terör zanlısının, molotoflu eylemleri planladığı ortaya çıktı. Yakın bir zamanda Türkiye'ye giriş yapan zanlının, metropollerde huzuru bozacak eylemlere hazırlandığı öğrenildi. PKK kamplarında eğitim aldığı belirlenen kadın terör zanlısının da aralarında bulunduğu 7 zanlının İstanbul'da Eylül ayından bu yana 8 farklı eylem gerçekleştirdikleri tespit edildi. Zanlıların gerçekleştirdiği eylemler ve tarihleri şöyle:

"13 Eylül'de Zeytinburnu'nda bir market önüne bomba konulması, 30 Ekim'de Ataşehir'de molotofkokteylli eylem, 9 Kasım'da Maltepe'de İETT otobüsünün yakılması ve molotofkokteylli korsan gösteri yapılması, 29 Kasım'da Okmeydanı'nda molotof ve havai fişekli korsan gösteri, 30 Kasım'da Zeytinburnu'nda park halindeki bir araca bomba konulması, yine aynı tarihte bir sokağa ve bir araca bomba konulması, 5 Aralık'ta Zeytinburnu'nda bir siyasi partinin önünde bulunan araca bomba konulması."

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri tamamlanan zanlılar, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Kadın terör zanlısı, emniyetten çıkartılışı sırasında basın mensuplarını karşısında görünce kapüşonuyla yüzünü gizlemeye çalıştı.

 
Bu haber toplam 2240 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri