Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Jandarma'ya Şok Suçlama

05.12.2010 01:16
Şemdinli olayı, Aktütün ve Dağlıca baskınları… Hepsinin adresi olan Hakkari'yle ilgili tüyler ürpertici iddialar gündeme geldi.

Şemdinli olayı, Aktütün ve Dağlıca baskınları… Hepsinin adresi olan Hakkari'yle ilgili tüyler ürpertici iddialar gündeme geldi. Hakkari'de devlet otoritesinin sıfıra indiği, teröristlerin şehirde cirit attığı ileri sürülürken, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'nın tüm bu olup bitenleri seyrettiği iddia ediliyor.

Bu iddialar www.terorihaneti.com adlı “derin” internet sitesine ait.

SERDAR SERHAT KOD ADLI TERÖRİST

Siteye göre, şu anda Hakkari halkı nezdinde devlet otoritesin önünde, bölücü örgütün korkuya dayalı otoritesi gelmekte. Bu otoriteyi terör örgütü adına sağlayan kişi ise sözde Hakkari sorumlusu olan Serdar Serhat kod adlı terörist başı.

Bu kişi her gün Hakkari'den 12 vatandaşımızı karargahına alarak sözde yeni özerk devletlerinin mahkemelerinde yargılıyor ve bu yargılama sonucunda ise kendisinin verdiği kararların kanun olarak kabul edilmesini sağlıyor.

Özellikle devletten yana tavrını ortaya koyan, en azından bölücülük yapmayan, çocukların toplumsal olaylara karışmaması için elinden geleni yapan Hakkarililer namlunun ucunda ve sair işkencelerin altında hayatlarını idame ettirmek zorunda kalıyor.

Sitenin iddialarına göre, kimi vatandaşlar davaya ihanetten dolayı Serdar Serhat kod adlı terörist tarafından sözde karargahına zorla getirtilmekte, saatlerce sorgu, işkence ve psikolojik baskıdan sonra şartlı olarak serbest bırakılmakta.

Hakkari'den Serdar Serhat kod adlı teröriste bağlılıklarını bildirmek amacıyla, teröristin bulunduğu karargaha yüzlerce kişi akın akın gitmekte, karargahın önünde uzun araç kuyrukları oluşmakta.

7 BİN KORUCUNUN 6 BİNİ ÖRGÜTE VERGİ VERİYOR

Ne acıdır ki Hakkari'deki bütün esnaf başta olmak üzere bölgede görevli olan 7 bin korucunun en az 6 bini örgüte vergi vermekte.


Hakkari'de sıklıkla yaşanan sokak eylemlerini de Serdar Serhat kod adlı terörist bizzat kendisi tezgahlamakta. Bu terörist her mahalleden 6 çocuğu haftada bir kaç kez dağa çağırarak talimatlandırmakta ve bu çocukları şehre geri göndererek etraflarına topladıkları diğer çocuklarla beraber eylem yapmasını sağlamakta.

KARARGAHI HERKESÇE MALUM, İŞTE ADRESİ:

Bu terörist başının karargahlarının ise herkesçe malum olduğunu ileri süren site, şu adresleri veriyor: İki karargahından biri; Hakkari'ye 35 km mesafede Hakkari Çukurca yolu üzerinde Şine köprüsünü geçince sağa dönülüp 10-15 km içeride bulunan Kavaklı köyü ve Armutlu köyü civarındaki Çeltik mahallesi bölgesinde, diğeri ise Hakkari yakınlarındaki Durankaya-Üzümcü mevkiinde dağlık arazi içerisinde bulunmakta.


JANDARMA'YA “SEYREDİYOR” SUÇLAMASI

Siteye göre, Hakkari'de durum bu iken Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı tüm bu olup bitenler karşısında kılını bile kıpırdatmıyor.

Kaynak: www.terorihaneti.com

 

Bu haber toplam 1316 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri