Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK Kürtlere En Büyük Zararı Vermiştir

03 Kasım 2008 / 14:00
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, "PKK hareketi en büyük Kürt düşmanlığıdır.
Yazıcıoğlu, düzenlediği basın toplantısında, partisinin 9 Kasım günü, 7. Olağan Kongresini toplayacağını anımsatarak, burada "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının özgürlüğünü ve güvenliğini artıracak ve refahını yükseltecek bir program açıklayacaklarını" belirtti.

Toplantıda soruları da yanıtlayan Yazıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yurtiçi geziye çıkmasının doğal, ancak bu doğallık içindeki anormalliğin, DTP'li yöneticilerin açıklamaları olduğunu söyledi. Yazıcıoğlu, "DTP'den yapılan açıklamalar, cüretkarlığın artık son noktaya geldiğini gösteriyor" diye konuştu.

Bölgede yaşananların Kandil'de alınan kararların uygulaması olduğunu kaydeden Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

"PKK'nın hedefi, zorla OHAL'i çıkartmak, sonra sıkıyönetimin gelmesini sağlamak, ardından yasakların derinleşmesini sağlamak, acıları artırmak ve istikrarsızlığı yoğunlaştırmaktır.

PKK bundan besleniyor ama önümüzdekini sadece PKK olarak görürsek yanılırız. Yıllardır mücadele edilen PKK değil, PKK bir Kürt hareketi değil, PKK Kürtlerin hak ve hukukunu savunan bir örgüt değildir. PKK, emperyalizmin bölgedeki maşası, emperyalist güçlerin bölgemizde istikrarsızlık oluşturmak için kullandığı bir paçavradır ve PKK hareketi en büyük Kürt düşmanlığıdır. Kürtlere en büyük zararı, en büyük ihaneti PKK vermiştir. Yaylasını terk ettirmiştir, toprağından koparmıştır, insanlarını aç ve sefil bırakmış, çocuklarını dağlara götürmüş, kardeşlik hukukunu bozmuş, düşmanlık tohumu ekmiştir."

Bu haber toplam 880 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri