Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK’lı ağabeyden kardeşine, “Bize katılma”

29.10.2009 14:21
PKK kuryesinin üzerinden çıkan mektuplardan birinde örgüt mensubu, kardeşine, “katılımını hangi gerekçeyle olursa olsun istemiyorum” diyor.
Irak'ın kuzeyindeki PKK kamplarında yaklaşık 16 yıldır bulunan ve PKK’nın Hakkari bölgesi sorumlularından olduğu bildirilen ''Gabar'' kod adlı M.T'nin İstanbul, Siirt ve Batman'da bağlantılı oldukları kişilere gönderdiği mektuplar, Siirt'te bir süre önce düzenlenen operasyonda yakalanan PKK kuryesi İ.V'nin üzerinden çıktı.

Mektupta, özellikle gençlerin dağa çıkarılması gerektiğini belirterek, ''Eylemsizlik kararı aldığımız süre içerisindeki en önemli işimiz katılımı artırmak olacaktır'' dedi.

M.T, kız kardeşine gönderdiği mektupta, özellikle öğrenci çevresinden örgüte katılmak isteyenlerin kendilerine bildirilmesini istedi.

Mektubunda, dağda, yaşadıkları koşulların bilindiği gibi olmadığını anlatan M.T, şu ifadelere yer verdi:

''Katılmak isteyenleri gönder, ancak sen bunu aklından bile geçirme. Sana yemin ediyorum ki senin için ne faydalıysa onu esas alıyorum. Her anımız ölüm kalım arasında gidip gelmektedir. Yıllardır zor şartlarda bile yaşamayı başardım. Ama ben ölsem de sen buraya gelmemelisin. Kısacası katılımını hangi gerekçeyle olursa olsun istemiyorum.''

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, terör örgütüne kuryelik yaptığı gerekçesiyle tutuklu bulunan İ.V. hakkında iddianame hazırladı.

İddianamede, İ.V'nin terör örgütüne yardım etmek suçundan 10 yıla kadar hapsi istendi.

Yargılamaya gelecek günlerde ağır ceza mahkemesinde başlanacak.
Bu haber toplam 1652 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri