Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK ya Tunceli de Operasyon

07.08.2009 18:19
Tunceli'de terör örgütü PKK'ya yönelik geniş çaplı operasyon başlatıldı.
Hakkari, Hatay ve Van'da kırsal alanlarda son zamanlarda yaşanan çatışmalarda, ağır kayıp veren PKK'lıların misilleme yapmaya hazırlandıkları bildirildi. 
 
Örgütün Kuzey Irak'taki üst düzey sorumlularından, misilleme eylemleri için talimat üstüne talimat aldığı, bu nedenle PKK'lı teröristlerin hareketlenme başladığı belirtildi. Misilleme eylemleri için bir araya gelen PKK'lıların tespit edilmesinin ardından geçişlerin yoğun yaşandığı Tunceli-Bingöl sınırında bazı bölgeler güvenlik güçleri tarafından çembere alındı. Sabah saatlerinden itibaren bölgenin kobra helikopterleriyle yoğun ateş altına alınmasının ardından Tunceli Alay Komutanlığına bağlı çok sayıda asker, hakim noktalara sevk edildi.

Yine bu bölgeye yakın Pülümür, Hozat, Ovacık ve Nazimiye ilçesi kırsal alanlarında eş zamanda operasyon düzenlendi. Hozat ve Ovacık ilçesi arasında kalan Karaoğlan, Nazimiye ilçesine bağlı Dokuzkaya, Pülümür ilçesine bağlı Kızılmescit ve Doğan köyleri kırsal alanında yoğunlaşan operasyonlarda Pülümür ilçesi kırsal alanında, terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış 2 adet el yapımı mayın bulunarak imha edildi.

Bölgenin yoğun dağlık ve ormanlık alanla kaplı olması nedeniyle, kolaylıkla yer değiştiren PKK'lılara yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda zaman zaman sıcak temas yaşandığı belirtildi.
Bu haber toplam 1986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri