Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

pkk siyasete engel

19 Mayıs 2008 / 12:10
PKK Kürtlerin siyaset yapmasını engelliyor.

Türkiye Barış Meclisi çağrıcılarından Yrd. Doç. Dr. Mesut Yeğen, PKK'nın tek taraflı olarak silah bırakması gerektiğini söyledi. Yeğen silahlı mücadelenin Kürtlerin siyaset yapmasını engellediğini vurguladı.

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk'ün 'PKK Kürt halkına zarar veriyor' açıklamasına bir destek de Türkiye Barış Meclisi platformu çağrıcılarından Mesut Yeğen'den geldi.

Örgütün bir barış planı açıklandıktan sonra silahı bırakabileceğini duyurduğunu hatırlatarak 'PKK tek taraflı silah bırakmalı' dedi. Yeğen, PKK'nın silahı eylemler gerçekleştirdiği için Kürt muhalefetinin engellendiğini dile getirerek,

Kürt muhalefetinin sesini daha iyi çıkarabilmesi için silahlı eylemlerin bitmesi gerektiğini söyledi. PKK'nın silahlı eylemler yüzünden Kürt muhalefetinin dünyanın bir çok yerinde muhatap bulmaktan zorlandığını da vurgulayan Yeğen, birçok aydının PKK'nın silah bırakması yönünde çağrılarda bulunduğunu işaret ederek, şimdi bu görüşün Türk tarafından da dile getirilmesinin önemli olduğunu kaydetti.

Yeni Şafak - Behçet Güngör

Bu haber toplam 698 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri