Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK Taraf'a savaş açtı!

20.07.2010 00:32
PKK'nın üst düzey isimlerinden Mustafa Karasu'dan Taraf gazetesi için şoke eden suçlamalar geldi. Bugün gazetesinin haberi için de açıklama yaptı.

Taraf gazetesi etrafında yürüyen tartışmalara PKK da katıldı. Örgütün üst düzey isimlerinden Mustafa Karasu yaptığı açıklamada Taraf gazetesinin kendilerine ve Kürtlere karşı psikolojik bir savaş yürüttüğünü söyledi. Karasu, "Mehmet Baransu ile Önder Aytaç yeşil Ergenekon’un has elemanlarıdırlar" dedi.

Taraf'ın bazen açıktan bazen ima yoluyla gündeme getirdiği 'PKK-Ergenekon ilişkisi' konulu haberlere sert tepki gösteren Karasu, Bugün gazetesinin gündeme getirdiği şok iddialar için de açıklamada bulundu. Bugün gazetesi, MİT'in tespit ettiği bazı telefon görüşmelerinde üst düzey subayların kendi aralarında 'Heronlar yüzünden çok PKK'lı vuruluyor, ya düşürün ya koordinatları değiştirin' şeklinde konuştuklarını iddia etmişti. Karasu bu iddia için de ilginç açıklamalar yaptı.

Mustafa Karasu şunları söyledi:

Taraf gazetesi zaten uzun bir süredir bir psikolojik savaş yürütüyor. Orduyla, derin devletle Kürt Özgürlük Hareketini aynı kefeye koyarak psikolojik savaşla hedeflediği amacına ulaşmaya çalışıyor.

Bilindiği gibi 12 Eylül 1980 sonrası askeri cunta hem solcuları hem sağcıları asarak toplumda kendine meşruiyet sağlamaya çalışmıştır. Taraf gazetesi de benzer bir psikolojik savaşla arzuladığı algıyı yaratmaya çalışıyor.

YEŞİL ERGENEKONCULAR

Önder Aytaç’ın Taraf’tan ayrılması da, çıkarılması da tam bir oyundur. Kürtleri aldatmaya yöneliktir. Taraf’ta hala hakim zihniyet Önder Aytaç’ındır. Mehmet Baransu ile Önder Aytaç yeşil Ergenekon’un has elemanlarıdırlar.

Taraf gazetesi bir iki Kürt’e, bir iki liberal ve eski komüniste köşe vererek kendi yüzünü maskelemektedir. Bir gazetenin kimliğini haberleri, öncelikleri ve haberi veriş tarzı belirler. PKK'ye karşı yürüttüğü psikolojik savaş bu gazetenin önceliklerindendir.

Aslında bunlar devleti ele geçirmek istiyor. Kara Ergenekon’un yerine geçip yeşil Ergenekon’u yerleştirmek istiyorlar. Kara Ergenekoncular, Kürtleri en iyi ben ezerim, ben siyasi egemenlik kurar ve kültürel soykırımı devam ettiririm diyerek Türkiye'nin sahibi olduğu iddiasında bulunuyor.

Yeşil Ergenekoncular ise, bunu siz beceremediniz, şimdi Kürtleri en iyi ben siyasi egemenlik altında tutarım, kültürel soykırımı ancak benim politika ve uygulamalarım tamamlar diyerek devletin sahibi ben olmalıyım, diyor.

İşte Kürtler üzerinde kim iyi egemenlik kurar iddiasıyla yürütülen iktidar ve devletin sahibi kim olacak savaşı budur. 

BUGÜN GAZETESİNİN HABERİ

"Bozacının şahidi şıracıymış derler. MİT'in yönlendirmesiyle Bugün gazetesi bir yalan haber yayınlıyor. Bir üsteğmen ve yarbay arasında geçtiği iddia edilen bir telefon konuşmasını, bunlar gerillaların öldürülmesine engel olmuşlar biçiminde veriyor. Taraf gazetesi ve diğer AKP yandaşı basın da Bugün gazetesini kaynak göstererek bu psikolojik savaş yalanını meşrulaştırma gayreti içine giriyorlar.

Akıl var izam var derler. PKK'ye selam verdiğinden kuşkulananlara bu ordunun, yargının ve kirli savaşçıların neler yaptığını herkes bilmektedir. Böyle bir şey olsa o subaylar ihanetle yargılanır ve idam cezası alırlar. Eğer askeri mahkemeler bunu yapmıyorsa o zaman o ordu tümüyle ihanet içinde gösterilir. Ya Türk ordusu böyledir ya da bu haber külliyen bir yalan ve saptırmadır. Ordu öyleyse o zaman zaten Türkiye bitmiştir. Öyle ya Türkiye'nin en güçlü yanı ve gözbebeği olarak ordu gösteriliyor.

Milli Güvenlik Kurulu var, askeri ve diğer mahkemeler var, Milli İstihbarat Örgütü ve emniyet teşkilatı var. Böyle bir şey hemen açığa çıkarılabilir. Bunları yazmak bile abesle iştigaldir. Çünkü ortada hiçbir gerçeği olmayan haberler üretilen bir psikolojik savaş vardır.

Bunların bırakalım gerçek olması, bu psikolojik savaş haberlerinin yüzde 1'ini bile doğrulayacak hiçbir bilgi, belge ve bulgu ortaya koyamazlar. Ancak referandum öncesi böyle bir kirli savaş yürütmeyi planlamışlardır

Bu haber toplam 1464 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri