Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'de önemli kişiler öldürülecek

14.03.2010 10:56
Havaların ısınması ile birlikte kanlı eylemlerini yoğunlaştırma kararı alan PKK’nın, özellikle sansasyonel suikastlara yöneleceği ortaya çıktı.

İstihbarat birimleri PKK’nın kanlı ve korkunç tezgâhını deşifre etti.

Havaların ısınması ile birlikte kanlı eylemlerini yoğunlaştırma kararı alan PKK’nın, özellikle sansasyonel suikastlara yöneleceği ortaya çıktı. PKK’nın kamuoyunda tanınan kişilere karşı düzenlemeyi planladığı suikast eylemlerinde ise taşeron olarak Devrimci Karargâh adlı yasadışı sol örgütü seçtiği belirlendi.

Edinilen bilgilere göre; PKK terör örgütü kendi eğittiği elemanlarının çoğunlukta olduğu Devrimci Karargâh adlı sol örgütü önümüzdeki aylarda Türkiye’de kanlı eylemler düzenleme talimatı verdi.

PKK, doğu ve güneydoğu uzaktan kumandalı mayın saldırılarına ağırlık verecek. PKK, Nevruz içinde ses getirici eylemlere hazırlanıyor. Alarma geçen Emniyet ve istihbarat birimleri, kanlı terör örgütünün ülke içinde planlarını taşerona havale ettiğini, Nevruz eylemlerini de kendisinin özellikle Avrupa ülkelerinde etkin olarak yoğunlaştıracağını ortaya çıkardı.

Yunanistan üzerinden sızdılar

PKK’nın kullanacağı taşeron örgüt DHKP-C çizgisinde faaliyet gösteren Devrimci Karargâh örgütü. Bu örgütün özellikle bombalama ve suikast timlerini PKK eğitti. İstihbarat birimlerinin tespitlerine göre, Devrimci Karargâh’ın eli kanlı timleri Yunanistan üzerinden Türkiye’ye giriş yaptı.

Avaztürk’e konuyla ilgili olarak bilgi veren kaynaklar, Devrimci Karargâh örgütünün Türkiye’de çok tanınan siyasetçi ve askerlere yönelik suikast planlarını da ortaya çıktı. Başta eski DYP eski Genel Başkanı Mehmet Ağar, Adalet eski Bakanı Hikmet Sami Türk ve kamuoyunda “efsane komutan” olarak tanınan Korkut Eken gibi ünlü isimler terör örgütü tarafından ölüm listesine alındı.

Ortaya çıkarılan suikast planlarının üstüne bu isimler hakkındaki koruma önlemleri de artırılarak en üst düzeye çıkarıldı.

 
Bu haber toplam 1832 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri